Domácí

Nemocnici v Chrudimi trápí nakažený personál. Musí zavírat oddělení

Nemocnici v Chrudimi trápí nakažený personál. Musí zavírat oddělení
Zdroj: Profimedia

Provoz části chrudimské nemocnice ochromila nákaza koronavirem u tamních zdravotníků. Po uzavření porodnického oddělení přišla na řadu i lůžková část chirurgického oddělení. Pacienti jsou směřováni do nemocnice v Pardubicích.

Nastávající maminky v chrudimské nemocnici nemohou rodit už od 6. prosince, kdy se tamní porodnické oddělení uzavřelo. Důvodem byla nákaza koronavirem u devíti zdravotníků. V té době ale ještě neměli všichni výsledky testů, podíl nakaženého personálu tak může být ještě vyšší.

"Péče o nastávající maminky z Chrudimska je zajištěna v blízké porodnici v Pardubicích," uvedl oblastní ředitel pro zdravotní služby pardubické a chrudimské nemocnice Miroslav Sirový.

A než se některé rodičky smířily s tím, že budou muset rodit jinde než v Chrudimi, oznámila nemocnice částecné uzavření dalšího oddělení. Od pátečního odpoledne je mimo provoz lůžková část tamní chirurgie.

Související obsah

Důvodem je opět vysoká nemocnost personálu. Covid-19 na tom nese vinu jen částečně. Potvrdil se pouze u několika zdravotníků.

"Personální situace, která je covidovou nákazou způsobena jen částečně, nám v tuto chvíli nedovolí zajistit adekvátní péči. V provozu zůstávají jen ambulance, lůžková část oddělení je pro nové pacienty uzavřena. Museli jsme přistoupit i k omezení akutní operativy," vysvětlil Sirový.

Pacienty vyšetří lékaři na ambulanci a pokud budou potřebovat hospitalizaci či chirurgický zákrok, zajistí jim to nemocnice v Pardubicích. Ti, kteří již v Chrudimi byli hospitalizovaní na oddělení chirurgie, nemocnice přesunula na jiná oddělení.

Související obsah

Chrudimská nemocnice není jediná, která řeší problém s nemocným personálem. Prachatická nemocnice musela na konci října uzavřít lůžkovou část dětského, gynekologického, novorozeneckého a porodnického oddělení. Otevřela je znovu až ke konci listopadu.

Nemocnicím se přesto v posledních týdnech ulevilo, nápor covidu s poklesem denních přírůstků polevil. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz