Domácí

Nemocnici v Chrudimi trápí nakažený personál. Musí zavírat oddělení

Nemocnici v Chrudimi trápí nakažený personál. Musí zavírat oddělení
Zdroj: Profimedia

Provoz části chrudimské nemocnice ochromila nákaza koronavirem u tamních zdravotníků. Po uzavření porodnického oddělení přišla na řadu i lůžková část chirurgického oddělení. Pacienti jsou směřováni do nemocnice v Pardubicích.

Nastávající maminky v chrudimské nemocnici nemohou rodit už od 6. prosince, kdy se tamní porodnické oddělení uzavřelo. Důvodem byla nákaza koronavirem u devíti zdravotníků. V té době ale ještě neměli všichni výsledky testů, podíl nakaženého personálu tak může být ještě vyšší.

"Péče o nastávající maminky z Chrudimska je zajištěna v blízké porodnici v Pardubicích," uvedl oblastní ředitel pro zdravotní služby pardubické a chrudimské nemocnice Miroslav Sirový.

A než se některé rodičky smířily s tím, že budou muset rodit jinde než v Chrudimi, oznámila nemocnice částecné uzavření dalšího oddělení. Od pátečního odpoledne je mimo provoz lůžková část tamní chirurgie.

Související obsah

Důvodem je opět vysoká nemocnost personálu. Covid-19 na tom nese vinu jen částečně. Potvrdil se pouze u několika zdravotníků.

"Personální situace, která je covidovou nákazou způsobena jen částečně, nám v tuto chvíli nedovolí zajistit adekvátní péči. V provozu zůstávají jen ambulance, lůžková část oddělení je pro nové pacienty uzavřena. Museli jsme přistoupit i k omezení akutní operativy," vysvětlil Sirový.

Pacienty vyšetří lékaři na ambulanci a pokud budou potřebovat hospitalizaci či chirurgický zákrok, zajistí jim to nemocnice v Pardubicích. Ti, kteří již v Chrudimi byli hospitalizovaní na oddělení chirurgie, nemocnice přesunula na jiná oddělení.

Související obsah

Chrudimská nemocnice není jediná, která řeší problém s nemocným personálem. Prachatická nemocnice musela na konci října uzavřít lůžkovou část dětského, gynekologického, novorozeneckého a porodnického oddělení. Otevřela je znovu až ke konci listopadu.

Nemocnicím se přesto v posledních týdnech ulevilo, nápor covidu s poklesem denních přírůstků polevil. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz