Krimi

Zloděj ukradl pokémoní kartičky za desetitisíce, hrozí mu osm let vězení

Rakovnická policie už více než měsíc řeší velkou pokémoní krádež. Původně japonský fenomén, který ovládl svět, zahrnuje seriály, hry, filmy, hračky i sběratelské kartičky. A právě ty zmizely ze skladu firmy z Rakovnicka. Za krádež několika krabic v hodnotě desítek tisíc korun hrozí zatím neznámému pachateli až osmiletý trest.

Heslo z oblíbené série Pokémon "chyť je všechny" si teď opakuje policie z Rakovnicka. Na konci října tam ze skladu zmizelo několik stovek balíčků sběratelských kartiček s motivy japonských animovaných zvířátek.

"Sběratel" Pokémonů způsobil firmě minimálně 50tisícovou škodu. Pachatele zřejmě nikdo neviděl, přitom krádež ho musela stát dost času a úsilí.

Ze zalepených krabic vyndal krabičku po krabičce. Tu rozdělal a z ní vzal kartičky. Potom všechno vrátil do původního stavu.

Související obsah

V obchodě se kartičky prodávají za ceny od 150 korun, za podobné balení zaplatíte ale i dva tisíce. Navíc v každém balíčku se může ukrývat vzácná karta.

"Když má kartička opravdu největší hodnotu a patří k nejvzácnějším, tak musíte mít velké štěstí, abyste ji našli. Potom má samozřejmě cenu několik tisíc korun," řekl majitel poškozeného e-shopu Veselý drak Luboš Lauer.

Pokémoni válcují svět už od 90. let a zájem o sběratelské kartičky je stále obrovský. Třeba letos v září se ve Spojených státech vydražila sada 396 kartiček v originálním balení z roku 1999 v přepočtu za téměř čtyři a půl milionu korun. Ukradené kartičky skončí pravděpodobně někde na internetovém bazaru.

Související obsah

"Policisté případ šetří jako podezření z trestného činu krádež, za což hrozí pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody na dva roky až osm let, neboť se dopustil trestného činu v době nouzového stavu," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Za krádeže v nouzovém stavu letos zatím soudy trest na horní hranici sazby, tedy osm let, neudělily. Přísnější ale jsou. Třeba 25letý Lukáš Kalina skončil na rok a půl za mřížemi za to, že ukradl pět housek. Jinému muži se zase nevyplatila krádež zubní pasty, 12 tub za 159 korun ho přišlo na dva roky za mřížemi.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz