Domácí

VÝSTRAHA: Ledovka trápí řidiče i chodce, to nejhorší teprve přijde

Meteorologové varují před mrznoucími mlhami, námrazou a ledovkou. Výstraha platí pro Vysočinu a sever Moravy od pondělního večera až do úterý. Pozor by si měli dávat především řidiči. Řada nehod se přitom na zledovatělých silnicích stala už v noci na pondělí.

Namrzlá vozovka. Nákladní auto v příkopě. Všude okolo rozházený náklad – krabice s papírenským zbožím. Silnice u Želiva na Pelhřimovsku byla kvůli vážné nehodě uzavřena několik hodin. Proč řidič nákladního auta havaroval vyšetřují policisté. Každopádně nadýchal přes dvě promile. Po nehodě skončil v nemocnici.


Při havárii utrpěl středně vážné zranění. Obnovit provoz mezi Vřesníkem a Želivem se podařilo až pozdě v noci. A mimo vozovku skončilo po smyku osobní auto u Kostelce na Jihlavsku. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Související obsah


Řidiči, ale i chodci si musí dát na svých cestách pozor i během pondělního večera, noci a úterka, tvořit se bude ledovka. "Námraza a při mrznoucích srážkách i ledovka se budou i nadále vytvářet, a to zejména na Českomoravské vrchovině a také na Oderských vrších,“ řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.


Varování před tvorbou námrazy a ledovky platí od pondělní šesté hodiny večerní až do úterního odpoledne.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz