Domácí

Řidič SUV zahynul v Brně-Tuřanech. Řidička škodovky zemřela u Jihlavy

Tragická autonehoda nákladního a osobního auta v Brně-Tuřanech ve středu po 10. hodině uzavřela na několik hodin silnici ve směru na obec Telnice. Při střetu osobního auta s náklaďákem zahynul řidič menšího z vozů. Právě on zřejmě nehodu zavinil.

"Zraněný muž bohužel zemřel ještě před příjezdem našich posádek,“ řekla TN.cz mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Druhý z řidičů vyvázl bez zranění. "Stav řidiče nákladního auta nevyžadoval naši péči," uvedla mluvčí.

Podle policie je obětí starší řidič modrého SUV, který nehodu zřejmě zavinil – při výjezdu z vedlejší silnice nedal přednost nákladnímu autu MAN, které jelo po hlavní silnici. "Dechová zkouška řidiče nákladního vozu byla negativní,“ upřesnila pro TN.cz mluvčí jihomoravských policistů Petra Hrůzová. Kvůli autonehodě musela být Sokolnická ulice v Brně-Tuřanech uzavřena zhruba až do 14. hodiny.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Další smrtelná nehoda se stala ve středu před 14. hodinou u Obce Dvorce na Jihlavsku, kde se škodovka řízená asi 60letou ženou čelně srazila s linkovým autobusem se třemi desítkami cestujících.

 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

"Z dosud neznámých příčin vjela řidička do protisměru, kde se její osobní automobil čelně střetl s projíždějícím autobusem. Řidička bohužel svým zraněním na místě podlehla," řekla TN.cz mluvčí Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Těžká zranění utrpěla i spolujezdkyně ve škodovce, kterou záchranná služba převezla do traumacentra v Brně. Další dva lehce zranění - řidič autobusu a jeden cestující - byli převezeni do jihlavské nemocnice. Frekventovaná silnice 2. třídy číslo 602 (tah spojující Pelhřimov a Jihlavu) byla kvůli nehodě uzavřena ještě po 17.hodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz