Domácí

Policie chystá kontroly skiareálů a hranic. Cizinci musí mít negativní test

Kvůli pátečnímu otevření skiareálů posílí policie kontroly na silnicích poblíž hranic. Od pátku bude možné do Česka přicestovat jen v nezbytně nutných případech. Cizinci, kteří pojedou lyžovat, budou mít výjimku. Musejí ale předložit negativní test na covid-19.

Sněhová děla chrlí sníh na svahy, jenže tradiční lyžovačku letos poznamenají protiepidemická opatření. Na sjezdovkách navíc můžete očekávat policisty. Intenzivní kontroly se budou týkat hlavně lyžařů z Polska.


"Kontroly budou na příjezdových silnicích od hranic až k lyžařským areálům i na parkovištích a případně také na svazích, které budou v provozu,“ řekl policejní prezident Jan Švejdar.


"Když lidé přijedou na návštěvu do lyžařských středisek takzvaně na otočku, protože ubytovávat se nesmí, tak musí předložit negativní test,“ tvrdí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Související obsah


Rozestupy, nebo roušky budou hlídat nejen policisté, ale také sami provozovatelé. "Při nástupu na lanovku je nutné mít zakrytý nos i ústa rouškou, nebo i nákrčníkem,“ popisuje manažerka Skiareálu Lipno Olga Knieflová.


Dolů po svahu můžete svištět bez roušky. "Chci upozornit a poprosit všechny občany, aby dodržovali všechna pravidla, která jsou s tím spojená,“ apeluje na lidi Švejdar.


"Když přijde rodina, nebudeme úplně trvat na tom, aby si sedli po jednom, nebo po dvou. Necháme je jet společně. Bude tam vyčleněný pracovník, který bude hlídat rozestupy,“ doplnila Knieflová.


V Beskydech budou opět dohlížet na pořádek a bezpečnost policisté na lyžích.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz