Domácí

Cestovky nabízejí kvůli koronaviru nové bonusy, lidem zařídí i testování

Cestování je stále velmi komplikované a často je pro odjezd do zahraničí nutný negativní test na koronavirus. Některé cestovní kanceláře tak na testy svým klientům přispívají. Některým turistům samy zajistí výtěr z nosohltanu i těsně před odletem.

První cestovky začaly své klienty testovat poblíž letiště od pátku. "Jednou z těch hlavních výhod je, že klient má jistotu, když odlétá z Prahy, že odlétá s negativním testem a že mu tedy nehrozí karanténa někde v cizí zemi," sdělil mluvčí společnosti Fischer Jan Bezděk.

Stačí, aby měl k zájezdu zakoupený test a dostavil se minimálně čtyři hodiny před odletem. "Celkovou administrativu spojenou s tím testem jsme schopní udělat za jeden a půl minuty a ten výsledek umíme za hodinu," uvedl pracovník testovacího centra David Svatoš.

Cestující se můžou nechat otestovat i několik dní předem. Musí si ale pohlídat, aby stáří testu odpovídalo požadavkům cílové destinace.

Dříve se cestovní kanceláře předháněly v cenách svých zájezdů, dnes se tyto akce přesouvají spíše na testování nebo pojištění proti nemoci covid-19.

"Zařídili jsme pro naše klienty přednostní testování originálními PCR testy a to na mnoha místech v celé republice, aby se naši klienti mohli nechat testovat v blízkosti svého bydliště a nemuseli cestovat přes celou zem," uvedla mluvčí CK ČEDOK Eva Němečková.

Aby zákazníci neměli strach z nákupu, nabízejí cestovní kanceláře také připojištění už na letní zájezdy.

"Prodali jsme už tisíce zájezdů díky tomu, že cestovní kanceláře přišly s velkými výhodami jako je třeba změna destinace zdarma," objasnila mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

"Klient platí pouze zálohu 990 korun a zbytek doplácí až 30 dní před odletem," řekl mluvčí CK Exim Tours Petr Kostka.

Související obsah

Češi momentálně cestují spíše za teplem a to především do Spojených arabských emirátu, Egypta nebo na Zanzibar. A právě při cestách do Emirátů jsou zapotřebí testy rovnou tři.

"Testy před cestou hradíme zcela, testy v Emirátech jsou hrazeny Emiráty a při cestě zpátky máme výhodu, že si klient může vybrat jakékoliv testovací místo a hradí pouze 990 korun za ten test," vysvětlil mluvčí CK Bluestyle Ondřej Rušikvas.

Velké oživení cestování by pak mohla přinést vakcína proti onemocnění covid-19.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz