Domácí

Blatný pohrozil lockdownem. "Jdi do háje a PSA nech utratit!" zuří lidé

Prohlášení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ohledně možného lockdownu vyvolalo bouřivé reakce. Ministr řekl, že pokud se situace nezlepší, zváží přechod Česka do 5. stupně systému PES. Hrozilo by tak další uzavírání a zákazy. Lidé ale dle jejich vyjádření na sociálních sítích už mají nařízení a lockdownů plné zuby.

"Pokud by rizikové skóre zůstávalo na hodnotě odpovídající pátému stupni, budeme muset v rámci expertní skupiny řešit, zda vládě nenavrhnout přesun právě do tohoto stupně," uvedl Jan Blatný. V diskuzi na sociálních sítích se obratem strhla bouře.

"Dejte už toho PSA utratit, jste s tím trapný! Jednou jo, podruhé ne a pořád dokola. Jde vám beztak o to nás ovládat strachem a obavama a zlikvidovat restaurace a bary. Je jich moc, že jo? Tak proč je nenechat zkrachovat! Spíš bych se bála nákazy ve velkých obchodních domech než v restauracích. Opravdu, naše vláda je opravdu na úrovni," nešetřila na facebooku kritikou uživatelka Gabriela.

Související obsah

"Ať jdou do háje se všemi doporučeními! Vždyť je cca 70 tisíc podchycených případů. Kolik lidí trpí na jiné nemoci? Zrušte opatření a vydejte jen doporučení. Kdo chce, bude dodržovat..." radí Blatnému v diskuzi přispěvatelka Nikola.

Zatímco valná část lidí ministra zahrnula kritikou a celou řadou ostrých nadávek, jiní mu doporučují rezignaci. "Už je na čase zase změnit ministra. Už je tam moc dlouho," napsala uživatelka Jana. Desítky dalších jí dali za pravdu.

 

 

Diskutující také ministrovi doporučují k zatím pětistupňovému systému přidat ještě nejméně dva další. Posměšně přitom upozorňují na to, že "tímhle způsobem si Blatný stupně brzy vyčerpá" a nebude podle čeho dále zpřísňovat.

Mezi uživateli na sociálních sítích panují také obavy, jakým způsobem chce vláda případné dodržování lockdownu kontrolovat. Podle uživatele Jaromíra přijde ke slovu armáda. "Bude stanné právo a vojáci v ulicích budou hlídat, aby nikdo nevycházel," vyjádřil se v diskuzi.

Související obsah

Žhavým tématem je mezi uživateli také blížící se rozhodnutí o možném prodloužení nouzového stavu do 22. ledna. Podle mínění diskutujících je nárůst pozitivně testovaných řízený uměle – například prostřednictvím testování na covid zdarma.

"Blíží se doba, kdy bude vláda žádat o prodloužení nouzového stavu. Je potřeba, aby čísla rostla, to dá rozum," myslí si přispěvatel Zdeněk. "No jo, testy zadara, tak šup se testovat! Pak se diví, že mají taková čísla," připojila se na facebooku uživatelka Michaela.

Související obsah

Někteří uživatelé kritizují také to, že zatímco o covidu jsou denně nové informace, o ostatních nemocech se mlčí. Jiní jsou z aktuální situace prostě jen zoufalí.

"Já byla na testu, ne dobrovolně. Měla jsem nastoupit léčbu na onkologii a jsem pozitivní. Manžel negativní. Ještě čekáme na výsledky syna. Takže fakt super. No co, já mám na léčbu podle nich čas," svěřila se na sociálních sítích uživatelka Šárka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz