Zahraničí

Téměř celá slovenská vláda je v karanténě! Nakazil se i premiér

Téměř celá slovenská vláda je v karanténě! Nakazil se i premiér
Zdroj: Profimedia

Koronavirová nákaza téměř vyřadila z provozu slovenskou vládu. Covidem se totiž nakazil tamní premiér Igor Matovič, vicepremiér Štefan Holý i řada dalších politiků. Všichni skončili v karanténě.

Covid udeřil hned na několik slovenských politiků a zaměstnanců vlády. Nakazil se například bývalý mluvčí premiéra Roberta Fica Erik Tomáš nebo poslanec Peter Pčolinský. Už od úterý je v karanténě ministr životního prostředí Ján Budaj. Šéf zemědělského resortu Ján Mičovský rovněž na začátku týdne potvrdil, že se nakazil koronavirem.

Onemocněl také bývalý premiér a současná hlava slovenské strany Hlas Peter Pellegrini. "Koronavirus je realitou, oběti si nevybírá a nikdo se nemůže spoléhat, že právě jemu se nákaza vyhne," svěřil se na svém facebooku.

IVOT S KORONOU Mil priatelia, koronavrus je realitou, obete si nevyber a nikto sa neme spolieha, e prve jemu...

Zveejnil(a) Peter Pellegrini dne ter 15. prosince 2020

Slovenský web tvnoviny informuje o tom, že zřejmě jde o nejmasivnější rozšíření nákazy v rámci vlády jedné země. Nakazil se také vicepremiér Štěfan Holý a předseda vlády Igor Matovič. Jemu testy nákazu covidem potvrdily v pátek.

"Ode dneška jsem jedním z vás. Z vás, o kterých jsem každé ráno s napětím a strachem čekal zprávu v mém mobilu ještě předtím, než byly oficiální výsledky," svěřil se na svém facebookovém profilu.

Oddnes som jednm z Vs. Z Vs, o ktorch som kad rno s naptm a strachom akal sprvu v mojom mobile ete predtm,...

Zveejnil(a) Igor Matovic dne Ptek 18. prosince 2020

V sobotu krátce po poledni se podrobila testům i ministryně kultury Natália Milanová, u ní se ale nákaza nepotvrdila. Onemocněla však vicepremiérka Veronika Remišová a také ministr obrany Jaroslav Naď. Oba mají příznaky.

Po setkání s premiérem je v karanténě také předseda slovenského parlamentu Boris Kollár. Podle vyjádření jeho mluvčí se po pěti dnech preventivní izolace nechá otestovat.

Související obsah

Z evropských politiků onemocněl například ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a dva tamní ministři. Covid prodělal také britský premiér Boris Johnson a ruský předseda vlády Dmitrij Medveděv. V Česku testy v minulosti potvrdily covid například u ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nebo poslankyně za ANO Karly Šlechtové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz