Domácí

Skóre PES se v okresech zhoršilo. Jaká je situace u vás? PŘEHLED

Skóre PES se v okresech zhoršilo. Jaká je situace u vás? PŘEHLED
Zdroj: roadie.com

Rizikové skóre podle protiepidemického systému PES ve většině krajů překonalo hranici pátého, tedy nejvyššího stupně. Nejhůře je na tom Moravskoslezský kraj, kde je rizikové skóre na hodnotě 90. Naopak nejlepší situace je aktuálně v Jihočeském kraji a Praze, kde je skóre na hodnotě 68 bodů ze sta.

Rizikové skóre je podle systému PES v jednotlivých krajích hodně vysoké. Žádný kraj nemá skóre pod hranicí čtvrtého stupně. Nejhorší situace panuje v Moravskoslezském kraji, který s hodnotou skóre 90 spadá hluboko do pátého stupně. Jde o vůbec nejvyšší rizikové číslo ze všech krajů.

Z celkem 14 krajů Česka jsou pouze tři ve čtvrtém stupni, všechny ostatní spadají do pátého. Nejlépe jsou na tom Jihočeský kraj a Praha, kde je rizikové skóre na hodnotě 68.

Související obsah

Dobře si vede také Jihomoravský kraj, který má skóre má 71. Vážná situace panuje také v jednotlivých okresech. Všechny okresy se momentálně nacházejí ve čtvrtém nebo pátém stupni.

 Tabulka zobrazuje situaci v jednotlivých krajích podle údajů protiepidemického systému PES k datu 21.12.2020:

Většina okresů svým rizikovým skóre spadá do pátého, tedy nejvyššího stupně systému PES, označeného fialovou barvou (76 a více bodů). Nejhůře je na tom aktuálně Ostrava-město, která má rizikovou hodnotu 94. V těsném závěsu je Rychnov nad Kněžnou, kde se skóre drží na 89 bodech.

Do čtvrtého stupně spadá 35 okresů. V červeném rozmezí 61 až 75 jsou na tom nejlépe na Hodonínsku, Táborsku, Praze-západ, Náchodsku a Mladé Boleslavi.

Související obsah

V rámci celého Česka je index rizika již několik dní na čísle 76. Odpovídá tedy pátému, nejvyššímu stupni systému PES. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) připustil, že k přesunu do vyššího stupně pohotovosti může v dohledné době dojít. Blatný dále uvedl, že o možném přesunu do pátého stupně bude vláda jednat ve středu.

Tabulky aktuální situace v jednotlivých okresech podle protiepidemického systému PES k datu 21.12:2020:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz