Počasí

VÝSTRAHA: Česko zasáhne ledovka! Může zkomplikovat ranní dopravu

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před ledovkou. Na pozoru by se měli mít především řidiči na cestách a lidé se sníženou schopností pohybu. Výstraha platí od úterního rána na severovýchodě Česka.

Meteorologové varují před ledovkou především řidiče, jelikož na mnoha místech může docházet ke komplikacím v dopravě. Pozor by si měli dát také chodci, hrozí nebezpečí úrazu. Výstraha je ve žlutém, tedy nízkém stupni nebezpečí, platí od úterních 3:00.


Výstraha platí pro Královéhradecký kraj (Dobruška, Rychnov nad Kněžnou) a Pardubický kraj (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Žamberk).

Související obsah


Nebezpečí hrozí také na Vysočině (Bystřice nad Pernštejnem, Jihlava, Nové Město na Moravě, Telč, Žďár nad Sázavou), v Jihomoravském (Boskovice), Olomouckém (Konice, Mohelnice, Olomouc, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh) a Moravskoslezském kraji (Bruntál, Rýmařov, Vítkov).

Oblasti, kde hrozí ledovka:

 
"Hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí. Mohou se objevit problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,“ informoval Český hydrometeorologický ústav.

Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nutné je také počítat s prodloužením doby jízdy.

Předpověď počasí na pondělí 21. prosince:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz