Zahraničí

Rus vyvíjel vakcínu proti covidu. Našli ho mrtvého, spadl ze 14. patra

Rus vyvíjel vakcínu proti covidu. Našli ho mrtvého, spadl ze 14. patra
Ruská policie, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Ruského vědce, který pracoval na vakcíně proti koronaviru, našli mrtvého před petrohradským domem. Rus měl vypadnout ze 14. patra. Na jeho těle se navíc našlo bodné zranění.

Tělo 45letého genetika a molekulárního a buněčného biologa Alexandra Kaganského bylo nalezeno v sobotu na nádvoří 16patrového bytového domu. V den jeho smrti měl údajně navštívit narozeninovou oslavu jeho spolužáka, uvedl Moscow Times.

Ruští vyšetřovatelé uvedli, že v rámci vyšetřování vraždy zadrželi nejmenovaného 45letého podezřelého. Podezřelý však popřel, že by bodl Kaganského, a tvrdil, že se vědec zranil sám.

Související obsah

Kaganský, který byl členem Marylandského národního institutu pro rakovinu a univerzity v Edinburghu, měl nedávno pracovat na vakcíně proti covidu-19. Rusko začalo v srpnu jako první stát na světě očkovat své občany vlastní vakcínou. 

Rychlá registrace očkovací látky sklidila kritiku v zahraničí i doma. Kirill Dimitriev, šéf ruského Fondu pro přímé investice, který vývoj vakcíny financoval, odmítl kritiku coby konkurenční jednání západních farmaceutických společností, které chtějí dominovat trhu s vakcínou a nechtějí konkurenci.

Rusko má dvouletou stopku, nebude na dvou olympiádách. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz