Koronavirus

Nejznámější dezinformace o vakcíně! Některé jsou naprostá hloupost

Už v neděli se začne i u nás očkovat proti covidu-19. Zatím je schválena vakcína od firem Pfizer a BionTech, brzy by se měla přidat i látka od firmy Moderna. Obě jsou vytvořeny metodou, která je nová. Vakcína obsahuje část viru, který onemocnění covid-19 způsobuje. Lidskou buňku přitom neohrozí, ale umožní vytvářet protilátky. Většímu rozšíření očkování ovšem brání mnoho nesmyslných mýtů.

Vědci k vývoji vakcíny nepoužili celý virus, ale jen část jeho genetické informace. Aby lidské tělo okamžitě cizí DNA nezničilo, vědci pro vzorek vyrobili tukový obal. Takto chráněná část koronaviru je pro lidský organismus studijním materiálem.

Ten právě obsahuje vakcína. Naše buňka si přečte genetickou informaci koronaviru a vytvoří obrannou hráz. A když pak koronavirus tělo napadne, to už ví, jak se bránit.Jenže aby vakcína splnila svůj účel, je nutné, aby se nechalo proočkovat 70 procent populace. "Jinak to nemá velký význam. Bude snaha vymyslet něco jako mezinárodní očkovací průkaz, jako covid pas," uvedl exministr zdravotnictví Roman Prymula.Většímu rozšíření očkování ovšem brání mnoho nesmyslných mýtů. Přinášíme seznam těch nejznámějších:1) Vakcína není dostatečně bezpečná


Vakcína je bezpečná, i když její vývoj trval nadstandardně rychle. Jen 10 měsíců. Zrychlil se totiž hlavně administrativní proces a fáze testování nešly za sebou ale paralelně.2) Lepší imunitu získám po prodělaném onemocněníTo také není pravda, prodělaný covid, obzvlášť jeho lehčí forma, nezaručí, že si tělo vybudovalo dostatečnou imunitu. Očkování ano.

Související obsahZatímco tyto obavy lidí by se daly ještě pochopit, některé další konspirační teorie už zavání naprostou hloupostí.3) Vakcína bude lidem měnit DNANaprostý nesmysl, vakcína podnítí vytvoření proteinu, který není schopen jakkoliv lidskou DNA změnit. Do jádra buňky, kde je DNA uložena, se totiž vůbec nedostane.4) Vládnoucí elity získají kontrolu nad lidmiDalší hloupost, kterou šíří dezinformační weby. Očkování prý bude zabíjet a sníží se tak počet lidí na planetě Zemi. Až toho bude dosaženo, přeživší budou ovládání vládnoucími elitami a farmaceutickými korporáty.

Související obsah5) Čipy Billa GateseBilla Gatese některé konspirační teorie považují za největšího zloducha světa. Tvrdí o něm, že koronavirus vyrobil a už několik let prý má protilátku a teď dokončí svůj ďábelský plán. Do těla světové populace vakcínou vpraví mikročipy, aby mohl sledovat pohyb lidí po celém světě.

mb, Hürriyet

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz