Koronavirus

Příběhy uvězněných řidičů. V Británii tráví smutné Vánoce bez rodiny

Situace ve Velké Británii je vážná. Nálada mezi českými řidiči, kteří uvízli v desítky kilometrů dlouhé koloně, je na bodě mrazu. Nemají přístup k základní hygieně a pomalu jim dochází jídlo a pití. Televizi Nova se podařilo s některými řidiči spojit. Od pondělí prý neujeli ani metr a s vánočními svátky strávenými doma se už rozloučili.

Naštvaní, frustrovaní a unavení. Tak by se dala popsat nálada mezi několika tisíci řidiči kamionů, kteří uvízli na jihu Anglie. Už dva dny se prý v kolonách nehnuli z místa.


"My jsme tu od pondělí. Přijeli jsme v pět hodin večer a od té doby stojíme na místě," uvedla řidička kamionu Martina Holštajnová.


"Celý Dover je tady úplně zasekaný. Já jsem tady na placeném parkovišti a nemáme možnost ani vyjet ven," řekl řidič kamionu Radek Prokop.

Související obsah

Řidičům začínají docházet zásoby jídla a pití. Od britské vlády prý dostali zatím jen dvě lahve vody a jedno jídlo. Hygiena v kolonách se řeší spartánsky a lepší to není ani přímo v přístavu, kde se čeká na vyplutí prvních lodí.


"Je tady asi 700 kamionů a jsou tady tři záchody a dovedete si představit, jak to vypadá," dodal Prokop.


Na Vánoce s rodinami tak s největší pravděpodobností můžou zapomenout. Na testy jich čekají tisíce, lodě a vlaky je přes průliv La Manche všechny najednou převést pochopitelně nedokážou.

Související obsah


"Hraji si tady na hrdinu, ale když vlezu do kamionu, tak je mi do breku, protože se těším na ženu a na dítě. Ta nálada je katastrofální. Jak vidíte, toalety, sociálka, jídlo, všechno prostě dochází. Zrovna před Vánoci je to prostě velký podraz," myslí si další řidič.


To, že šoféři vánoční svátky stráví v koloně připustil už i britský ministr zahraničí. Na ty, kteří se do Francie přece jen dostanou, pak stejně čeká ještě 15 hodin za volantem.

K problémům řidičů se v Televizních novinách vyjádřil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Podívejte se na celé jeho vyjádření:

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz