Koronavirus

Zájem o testování nepolevil ani o svátcích! Někde však omezili provoz

Stejně jako ve čtvrtek, i v pátek se spousta lidí nechala otestovat. Zatímco o Štědrém dni odběrová místa většinou jen omezila provozní dobu, na Boží hod vánoční se brány některých z nich vůbec neotevřely. A to ani ve fakultních nemocnicích.

Sváteční dopoledne v teple domova v pátek někteří vyměnili za čekání ve frontě, na dešti a při teplotě těsně nad bodem mrazu. Odběrová místa na covid-19 po celé zemi kvůli vánočním svátkům ale omezila otevírací dobu. Personál se ale třeba v pražské vojenské nemocnici snažil odběr vzorků co nejvíce urychlit, aby se dostalo na všechny.


"Mám spolubydlící, který je pozitivní, tak jsem taky musela,“ řekla jedna z dotázaných, která čekala ve frontě. "Roční syn dostal teplotu, tak se jdu otestovat, jestli to není kvůli covidu," doplnil další oslovený.

Související obsah


Stejně jako v pražské nemocnici i v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny vzorky odebírali jen dopoledne. Volno zdravotníkům z odběrových center na jeden den dopřály třeba Všeobecná fakultní nemocnice v Praze nebo Fakultní nemocnice v Motole.


Řada lidí se i v pátek přišla nechat otestovat kvůli návštěvě blízkých, nebo cestám za hranice. "Potřebujeme negativní testy na vycestování z České republiky,“ uvedli další dotázaní.


Standardně se začne testovat zase až od pondělí.

Karolína Pavlínová, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz