Domácí

Vláda zveřejnila video na podporu očkování. To sklidilo velkou kritiku

Vláda zveřejnila video, kterým se snaží obyvatele motivovat k očkování proti koronaviru. V kampani vsadila na poezii. Záběry, které zachycují atmosféru během pandemie, doprovází báseň Jitřní píseň od Jiří Wolkera, který je jedním z nejznámějších autorů proletářské literatury.

Spot se podle některých odborníků příliš nepovedl. Video sice ukazuje činnosti, které jsme kvůli pandemii museli omezit, ale text básně se prý ke kampani nehodí. Nikomu totiž nebude hned jasné, co je cílem sdělení. Dozví se to až na úplném konci videa.


Podle odborníka na reklamní komunikaci je rozhodujících prvních 5 vteřin. V těch by se měl divák dozvědět to nejdůležitější. Efektivní reklama využívá zaprvé autoritu, za druhé rozum, za třetí emoci a nějakou naléhavost. Autorita, rozum a naléhavost mi v této reklamě naprosto chybí,“ uvedl expert na reklamu Robert Němec.

Související obsah

"Ta reklama je dobrá, pomůže hodně, ale jsou lidi, kteří jsou k tomu zkrátka negativní bohužel. Ale opravdu se to povedlo, je to takový jemný, lidský, něžný," řekla žena v anketě TV Nova.

Související obsah

Podle prezidenta české lékařské komory je dobře, že nějaká kampaň k očkování proti koronaviru v Česku vůbec vzniká, s výsledkem ale spokojený příliš není. "Já si myslím, že účinnější by byla taková civilnější sdělení, kdyby nějací známí lidé řekli dvě až tři věty, proč se chtějí nechat očkovat,“ vysvětlil Milan Kubek.

Místo toho ministerstvo vsadilo na báseň proletářského autora Jiřího Wolkera. Rozporuplné reakce budí spot také na sociálních sítích.

Babiš se vyjádřil k videu, které vybízí k očkování:

jh TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz