Domácí

ČR po rekordu spadlo do 5. stupně. Jak si vede váš okres? PŘEHLED

V úterý přibylo v Česku 16329 nových případů koronaviru, jde o nejvyšší denní nárůst od vypuknutí epidemie. Celorepublikové skóre protiepidemického systému PES se kvůli tomu propadlo ze dne na den o devět bodů a je znovu v 5. stupni rizika. Jak si vede právě váš region?

Aktuálně jsou na tom podle dat zveřejněných ministerstvem zdravotnictví nejhůř okresy Teplice a Hradec Králové. Ze severních Čech hlásí odborníci skóre 91 bodů ze 100, východočeská metropole je na tom o pouhé dva body lépe. Okresů, v nichž je rizikové skóre přes 80 bodů, je ale celá řada - namátkou třeba Kladno nebo Nový Jičín.

K 30. prosinci je ze 76 okresů ČR a hlavního města v pátém, tedy nejpřísnějším stupni systému PES, celkem 45 z nich, tedy bezmála dvě třetiny. Ve čtvrtém stupni rizika, tedy na bodové hodnotě v rozmezí 61 až 75, je 31 regionů. Ve třetím stupni je se skóre 57 jediný okres - Karlovy Vary.

Související obsah

Západočeská metropole a její okolí je přitom oblastí, v níž se situace v posledních dnech a týdnem razantně zlepšila - ještě před deseti dny tam byl index rizika na hodnotě 86.

Přehled skóre PES v jednotlivých okresech - 30. 12. 2020

Index rizika systému PES v ČR k 30. 12. 2020 - přehled po okresech

Typ souboru:xls

Opačným směrem naopak putuje hlavní město, které ještě poměrně nedávno dával ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) za příklad zbytku republiky. 3. prosince metropole hlásila skóre 38, nyní je to přesně dvojnásobek této hodnoty. A tím pádem těsně pátý stupeň.

Z krajů je na tom nyní nejhůř ten Královéhradecký s 84 body, následují Středočeský a Pardubický s 80. Nejlépe je na tom díky krajskému městu Karlovarský kraj, odkud systém PES hlásí 62 bodů, což je spodní hranice čtvrtého stupně opatření (třetí stupeň vyžaduje rozmezí skóre mezi 41 až 60).

Související obsah

Česko je plošně v nejpřísnějším stupni opatření od minulého týdne. Mimo jiné to znamená, že otevřené jsou pouze obchody se základním sortimentem, od 21. hodiny platí noční zákaz vycházení a shromažďování je omezené na dva lidi.

Přehled skóre PES v jednotlivých okresech - 30. 12. 2020

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Česko schválilo, že z jedné ampule s vakcínou je možné naočkovat více lidí. Více v úterní reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz