Krimi

Chovateli ze Slovenska postříleli všechny koně, pachatel se měl přiznat

O tři koně a jednu kobylu přišel majitel ranče z Rimavské Soboty na jihu Slovenska. Majestátní zvířata mu postříleli. Údajný pachatel už se mu měl dokonce přiznat. Tragédii chtěl prý zamést pod koberec, už ji ale řeší slovenští policisté.

Necelý rok si budoval ranč ve Staré Baště u Rimavské Soboty na jihu Slovenska, po silvestrovských oslavách ale přišel o všechno. Chovateli totiž postříleli všechny koně, píše portál tvnoviny.sk.

Na plány, že bude podnikat v agroturistice, tak může zapomenout. Údajný pachatel, patrně myslivec, majiteli ranče o tragédii řekl sám. Měl tvrdit, že koně postřelil nešťastnou náhodou během lovu. Jeho naléhání, aby věc vyřešili bez policie, ale chovatel odmítl.

Podle jeho slov totiž ohradník blikal, byl funkční a především ležel na jeho soukromém pozemku. Střílelo se z protějšího kopce ze vzdálenosti přibližně 600 metrů s pomocí infraoptiky.

Související obsah

Tři zastřelené koně údajný pachatel naložil do auta a odvezl neznámo kam. Postřelenou kobylu převezl majitel na veterinu v Košicích. Tam ji už ale zachránit nedokázali, museli ji utratit.

Podle policejní mluvčí Márie Faltániové se případ momentálně vyšetřuje, probíhají výslechy svědků. Zahájeno bylo i trestní stíhání kvůli poškozování cizí věci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz