Domácí

Česko vězí v 5. stupni, dva okresy hlásí 100 bodů! Jak je u vás? MAPA

Česko vězí v 5. stupni, dva okresy hlásí 100 bodů! Jak je u vás? MAPA
Zdroj: Getty Images

I když index rizika v protiepidemickém systému PES po třech dnech klesl z 90 na 85, Česko stále zůstává hluboko v pátém, nejpřísnějším stupni opatření proti koronaviru. Většinu republiky tak halí fialová barva. Dva okresy dokonce hlásí maximální skóre 100 bodů. Jak si vede váš region?

Úplně nejhorší je v pondělí podle rizikového skóre situace na západě Čech - leží tam jediné dva okresy, které mají podle dat ministerstva zdravotnictví index na maximu, tedy na sto bodech. Jde o Cheb, který hlásí stobodovou hodnotu už čtvrtý den v řadě, a Sokolov, kde je "stovka" první den. V návaznosti na to je z krajů nejhorší ten Karlovarský, pod nějž oba regiony spadají - s hodnotou 96 bodů ze sta.

Související obsah

Jen o chlup lépe než Cheb a Sokolov je na tom východočeský Trutnov, odkud experti hlásí index rizika 99. Celkem je v Česku v pondělí 16 okresů, kde je rizikové skóre 90 a víc - špatně je na tom například ještě Beroun (95), Děčín (94) nebo Karlovy Vary (91).

Jako celek je Česko hluboko v pátém stupni rizika - z celkem 77 okresů (včetně hlavního města), s nimiž systém PES pracuje, jich je bodově v nejpřísnějším stupni pohotovosti 72.

Rizikové skóre systému PES v okresech - 4. ledna 2021

Zbylých pět okresů je ve čtvrtém stupni (rozpětí od 61 do 75 bodů v systému). Úplně nejlépe je na tom severomoravský Jeseník (skóre 67), následují Domažlice a Prachatice (69), Plzeň-sever (71) a Český Krumlov (74). Z krajů jsou na tom nejlépe Jihočeský a Plzeňský se 76 body.

Jak se situace v Česku vyvíjí, si připomeňte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz