Domácí

Rodiče by chtěli zrušit známkování. Při distanční výuce prý nemá smysl

Přestože většina škol zůstane zřejmě u klasických známek a vysvědčení, přibývá rodičů, kteří by si přáli opak. Tedy slovní hodnocení, které by podle nich bylo spravedlivější. Distanční výuka, která převládá, podle mnohých rodičů znalosti žáků nevylepší a také dostatečně neprověří.

Řada rodičů také neví, za co by jejich děti měly známky dostat. "To slovní hodnocení by bylo lepší. Protože za tím kompem, nebo za různýma aparaturama, s jakými se baví děti s učiteli, tak prostě to není takový jako normálně ve škole," vyjádřil se jeden z dotazovaných rodičů.

"Známky nemůže dostat, když vlastně za tím počítačem učitelka nevidí, jestli tam nemá nějakej tahák," míní další. Přidistanční výuce nemá klasické známkování smysl i podle mnoha dalších.

Většina rodičů, která preferuje slovní hodnocení, se ale obává, že se ho nedočká. Že se školy rozhodnou na vysvědčení dávat klasické známky. Někteří z nich připouští, že pro učitele je klasická známkovací stupnice pohodlnější.

Související obsah

"Je to pro ty učitele jednodušší. Dám jedničku, dvojku, nemusím se nějak vyjadřovat. Kdežto u toho slovního to zabere víc času. Je to víc práce a nevím, nechci říkat, že jsou učitelé líní, ale je to jednodušší," vyjádřila se pro TV Nova matka jednoho ze školáků.

Další rodiče preferují známky. Mnohým přijdou přehlednější než slovní hodnocení. "Spíš chci známky. Je to lepší. Mám lepší přehled," řekl jeden z rodičů. "Já jsem takový tradicionalista. Větší výpovědní hodnotu mi dávají ty známky," připojil se další.

Související obsah

Ani samotní školáci se neshodnou, co je lepší. Některým více vyhovuje stupnice od jedničky do pětky, jiní by upřednostnili ohodnocení slovy. "Já bych spíš chtěl slovní hodnocení. Zas tak dobrej ve škole nejsem," svěřil se dotazovaný žák.

"Slovní hodnocení je rozhodně lepší. Rozhodně. Protože já studuju výuční obor a praxe jsem neměla. Takže si myslím, že bych neměla dostat známku za to, že jsem na žádný hodině v podstatě nebyla," popsala oslovená studentka.

"Ať ho ohodnotí známkou nebo slovem. Mně to je jedno. Hlavně ale, aby to bylo kladný," řekl TV Nova otec jednoho z žáků. Rodičů, kteří neupřednostnili žádnou variantu, bylo minimum.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz