Domácí

Bruslení jen pro dva lidi. Která kluziště jsou přesto otevřená? PŘEHLED

Bruslení jen pro dva lidi. Která kluziště jsou přesto otevřená? PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Česko je stále v nejpřísnějším 5. stupni systému PES. Venkovní sportoviště sice mohou být otevřena, ale pouze pro dvě osoby. Nejinak tomu je i u kluzišť pod širým nebem. Která z nich jsou stále v provozu?

Řada kluzišť zůstala otevřená i po přechodu na pátý stupeň protiepidemického systému, kdy mohou sportovat pouze dvě osoby na jednom sportovišti. Nutností je ovšem předchozí rezervace. Některá kluziště využívají pouze online formulář, jiná telefonní rezervaci. Nejčastěji se bruslí v blocích po půlhodině či hodině. Někde mají ovšem bloky po 15 či 20 minutách.


Cena za pronájem se také liší. Někde lze brusli zdarma, jiná kluziště nabízejí bruslení za několik set korun. V Praze je nejdražší kluziště Na Františku, kde pronájem vyjde na 2100 korun za hodinu. Šalamounsky ledovou plochu rozdělili na čtyři samostatná kluziště na Chodově. Může se tam tak vystřídat daleko více lidí. Podobnou taktiku zvolilo i kluziště před oborou Hvězda (Vypich), které je rozděleno na dva samostatné sektory.


S novinkou přišel Holešov, kde od ledna funguje mobilní kluziště pro veřejnost. Otevřené by mělo být až do března. Časové bloky jsou po hodině. Naopak zavřít muselo kluziště ve Slaném na doporučení Krajské hygienické stanice Kladno.

Související obsah


Většina kluzišť otevřela v prosinci, kdy se Česko nacházelo ve 3. stupni PSA. Povoleno bylo až 50 bruslařů na jednom kluzišti. Od pátka 18. prosince Česko přešlo do 4. stupně, kdy mohlo bruslit šest lidí na jednom sportovišti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz