Zahraničí

Pátrání po ztraceném boeingu pokračuje. Potápěči vylovili trosky i dětské oblečení!

Indonéští záchranáři se v neděli ráno vrátili k pátrání po ztraceném letadle, které zmizelo z radarů v sobotu krátce po startu. Na palubě bylo 62 lidí. Podařilo se zachytit signál, podle úřadů jde zřejmě o černou skříňku z letadla. Objeveny už byly trosky, části těl a také například dětské oblečení, zatím ale není potvrzeno, že jde skutečně o věci ze ztraceného letadla.

Letadlo aerolinek Sriwijaya Air mířilo v sobotu z Jakarty do města Pontianak. Na palubě bylo 56 cestujících, dva piloti a čtyři členové posádky. O čtyři minuty později s ním ale letoví dispečeři ztratili kontakt.

Podle portálu Flighradar letoun vystoupal po startu do výšky asi 10 900 stop (kolem 3300 metrů), následně ale velmi rychle klesl na pouhých 250 stop (asi 80 metrů), v tu chvíli se letadlo ztratilo z radarů.

Okamžitě se rozjelo intenzivní pátrání, ještě v sobotu se objevily informace o nálezu trosek, které by mohly pocházet z letadla. V noci bylo pátrání přerušeno.

Související obsah

V neděli ráno se záchranáři vrátili do akce a potvrdili nález trosek a osobních věcí, není ale potvrzeno, zda skutečně pochází ze zříceného letadla. Nalezena byla pravděpodobně část trupu letadla, potápěči vylovili také růžové dětské oblečení. Hovoří se i o částech těl. Vše si převzala policie. Ta si také vyžádala vzorky DNA například od bratra pilota.

Podle portálu BBC se podařilo zaměřit signál, který by mohl pocházet z černé skříňky. Na místě pátrají desítky potápěčů a lodí, do akce byl nasazen i vrtulník.

"Máme silné podezření, že na základě souřadnic posledního kontaktu byl nalezen signál z letadla," potvrdil velitel indonéské armády Hadi Tjahjanto.

Na sobotní reportáž TV Nova o pátrání po ztraceném letadle se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz