Domácí

Původ neznámý. Inspektoři s celníky zabavili 70 kilo podezřelého masa

Původ neznámý. Inspektoři s celníky zabavili 70 kilo podezřelého masa
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Mořské plody, vepřové, drůbež i masné výrobky neznámého původu objevili inspektoři Státní veterinární správy (SVS) spolu s celníky v jedné z dodávek na Mostecku. Téměř 73 kilo masa a výrobků z něj bylo bez jakéhokoli označení nebo dokladu, odkud vlastně pochází.

Dodávku hlídka celní správy zastavila v obci Želenice na Mostecku. Vzhledem k tomu, že auto převáželo potraviny, přivolali inspektory veterinární správy. V dodávce našli celkem 73 kilo masa, masných výrobků a mořských plodů bez označení a dokladu původu.

"Navíc přepravce neměl od Krajské veterinární správy požadovanou registraci pro přepravu potravin živočišného původu. Největší podíl mezi potravinami měly s téměř 40 kily mražené balené mořské plody, dále pak dodávka převážela opracovanou nebalenou drůbež, neoznačené masné výrobky, nebalené vepřové maso a opracované vepřové žaludky," informuje veterinární správa.

Související obsah

Na převážených potravinách bylo navíc dle inspektorů patrné, že byly rozmražené a znovu zmražené už několikrát. To platná legislativa zakazuje. Navíc byly přepravovány při vyšší teplotě než -18 °C, která je daná výrobcem. Některé potraviny byly dokonce už prošlé.

"Část mražených potravin nebyla označena nebo byla po datu minimální trvanlivosti," upřesnila veterinární správa. Všech 73 kilo masa inspektoři zabavili a znehodnotili barvivem. Přepravci nařídili, aby vše nechal zlikvidovat v asanačním podniku. Navíc mu dle zákona hrozí pokuta až milion korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz