Domácí

Do ulic vyrazil první mobilní očkovací tým. Jako první navštíví seniory

V neděli přibylo přes čtyři tisíce nakažených koronavirem. Oproti stejnému dni v předchozím týdnu je to pokles zhruba o dva tisíce. Rizikové skóre systému PES ale stále zůstává v nejvyšším stupni pohotovosti. Do Česka v úterý dorazí osm tisíc dávek vakcíny od společnosti Moderna. Původně se očekávaly už v pondělí. Očkuje se zatím vakcínou od firem Pfizer a BioNTech. V pondělí ráno vyrazil první mobilní očkovací tým do pražských domovů pro seniory.

Do pátku se má v hlavním městě naočkovat zhruba 350 lidí v deseti zařízení. První zastávka mobilní tým čeká v pondělí v domově pro seniory v pražských Řeporyjích, kde má naočkovat přes pět desítek lidí z řad klientů i personálu.

Čtyřčlenná posádka se bude po metropoli pohybovat za pomoci speciální sanitky. "Vozidlo je určené pro to, aby zvýšilo efektivitu týmu, aby bylo možné efektivně očkovat v jednotlivých zařízeních, kde zrovna teď není praktický lékař a je samozřejmě možné ve vozidle i očkovat," uvedl zástupce Českého červeného kříže Richard Smejkal.

Související obsah

Ještě před tím, než tým vyjel na svou první štaci, musel si potřebné dávky vyzvednout. "Sanita odjíždí do lékárny na Bulovku, kde si vyzvedne 52 dávek a pojede do domova důchodců. V dalších dnech ta logistika bude jednodušší, protože my si dneska pro zbylých 300 klientů přivezeme očkovací látky na polikliniku, kde je budeme skladovat podle předpisů. Od zítřejšího dne bude sanita vyjíždět přímo od nás,“ řekl v pondělí ředitel Městské polikliniky Praha David Doležil. 

Související obsah

Některé domovy pro seniory, které jsou schopné si očkování klientů zajistit samy, s ním začaly už v minulém týdnu. Po nich přijdou na řadu ostatní senioři.

Za neděli u nás přibylo 4283 nově nakažených koronavirem. V úterý má do Česka dorazit první dávka vakcín od společnosti Moderna. Podle premiéra Andreje Babiše jde o osm tisíc dávek.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz