Koronavirus

Očkovací centrum může být u O2 areny, zvládnout má 10 tisíc lidí denně

Očkovací centrum může být u O2 areny, zvládnout má 10 tisíc lidí denně
Zdroj: Profimedia, TV Nova

Očkovací centrum, které by zvládlo odbavit 10 tisíc lidí denně, by mohlo vzniknout v pražském O2 universu, které těsně sousedí s O2 arenou. Potvrdil to generální ředitel společnosti Bestsport Robert Schaffer.

Pokud se stát s firmou dohodne, pražské vakcinační centrum vznikne v kongresovém domě O2 universum. Nepůjde o větší sousední O2 arénu, o které původně mluvil bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.

"Po dnešních zprávách, že očkovací centrum by mohlo být v O2 areně, chci všechny fanoušky HC Sparta Praha ujistit, že případné centrum by mělo být hned vedle, tedy v O2 universum," uvedl na twitteru Robert Schaffer, ředitel společnosti Bestsport, která obě haly vlastní.

Podle plánu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by mělo vakcínu v Česku denně dostat přibližně 100 tisíc lidí. Pražské centrum by pak mělo odbavit 10 tisíc z nich.

 

"Jeho místo se nyní hledá. O2 arena je jednou z možností," řekl Blatný na pondělní tiskové konferenci. Stejně jako Prymula zaměnil O2 arenu a O2 universum.

Související obsah

Očkovací centra mají vyrůst i mimo Prahu. Okolo 50 tisíc lidí za den mají naočkovat praktičtí lékaři, počítá se rovněž s nemocnicemi. Ministerstvo čelí kritice, že je očkování oproti jiným zemím ve skluzu. Pochyby panují také o plánu podat vakcínu 100 tisícům lidí denně. Od konce prosince je totiž naočkovaných zatím pouze okolo 40 tisíc lidí.

Vakcinační centrum se začalo budovat také v Českých Budějovicích:

První mobilní očkovací tým vyrazil do domovů pro seniory. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz