Zahraničí

Skladba stravy má vliv na průběh covid-19. Nemoc ničí "hodné bakterie"

Skladba stravy má vliv na průběh covid-19. Nemoc ničí "hodné bakterie"
Zdroj: Getty Images

Nejnovější vědecké studie ukazují, že střevní mikroflóra může hrát zásadní roli v závažnosti onemocnění covid-19. Výzkumníci zjistili, že nemocní mají ve střevech výrazně méně určitých bakterií, o nichž se ví, že mají vliv na imunitu.

Každý jedinec má ve střevech jedinečné složení bakterií, které odrážejí jeho zdravotní stav, stravování, ale i prostředí, ve kterém žije. Bakterie ve střevech přitom mají různé role, včetně toho, že ovlivňují imunitu. A pacienti s covidem-19 mají jiné složení mikrobiomu než zdraví lidé, zjistili vědci na dvou nezávislých pracovištích.

"Zdá se, že existuje jasná souvislost mezi změněným střevním mikrobiomem a závažností covid-19," cituje deník Daily Mail doktora Heenama Stanleyho Kima, který vedl klinický výzkum v Jižní Koreji. Lidé s nevhodně osídleným střevem budou mít závažnější onemocnění mimo jiné i proto, že nedostatek zdravých mikrobů usnadní viru infikovat i buňky v zažívacím traktu. A ovlivnit to lze například vhodným stravováním.

Související obsah

Heenam Stanley Kim poukázal na to, že starší lidé jsou vystaveni nejvyššímu riziku úmrtí na covid-19, a právě o nich se ví, že jejich mikrobiom má do ideálního složení daleko. Podobně mají nevyvážený obsah střev i lidé s vysokým krevním tlakem, obezitou nebo s cukrovku – tedy lidé, kteří se nestravují zdravě. I oni mívají horší průběh nákazy virem SARS-CoV-2.

Otázkou k další diskusi ale zůstává, jestli střevní mikroflóra má nepříznivé složení jako následek nákazy, nebo jestli naopak složení střevní mikroflóry přispělo k rozvoji onemocnění covid-19. Výzkumníci z Jižní Koreje, kteří publikovali svá zjištění v časopise Mbio, se přiklánějí ke druhé variantě.

Související obsah

 

A jak vlastně mikroflóra u nemocných vypadá? Odborný časopis Gut, který publikoval výsledky bádání vědců z Hong Kongu, píše, že pacienti s covidem-19 zcela vyčerpali hladiny několika střevních bakterií, o nichž se ví, že modifikují imunitu – konkrétně zmiňují Faecalibacterium prausnitzii a Bifidobacterium bifidum.

Související obsah

Produkci prvního z nich zvyšuje složený sacharid inulin, který se přirozeně vyskytuje například v pšenici, cibuli, banánech, česneku, póru a také v čekance. Průmyslově se zpracovává na bílý prášek a jako takový je k dostání jako potravinový doplněk.

Růst Bifidobacterium bifidum zase podporuje vláknina a také kvašené a zakysané produkty, jako jsou kombucha, kefír a kimči. Produkci bifidobakterií mohou zlepšovat i kakao, červené víno, hroznové slupky a mande. Vhodné jsou běžné prebiotické doplňky stravy ovlivňující množství bifidiobakterií.

Vědci z Hong Kongu zkoumali také přetrvávající zdravotní problémy i 30 dnů po vyléčení z covid-19 (dušnost, únava, bolesti kloubů). Přičítají to právě nezměněnému složení mikrobiomu, který po měsíci od vyléčení zaznamenali u tří desítek dobrovolníků.

Podívejte se na reportáž TV Nova ohledně dalších důsledků špatné mikroflory:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz