Krimi

VIDEO: Spoutali mne a mlátili! Muž popsal brutální útok v Plzni

Otřesný zážitek z Nového roku má za sebou Jan Svoboda z Plzně. Když šel s kamarádem na benzinku, měla jej napadnout ochranka a brutálně jej zbít. Případem se zabývá i policie.

Nový rok nemohl pro Jana Svobodu začít hůře. Krátce před druhou ráno 1. ledna zamířil na jednu z benzinek ve městě, kde si jeho kamarád, který jej přijel navštívit ze Slovenska, chtěl koupit cigarety.


"Já jsem stál asi 50 metrů daleko od benzinky. Stálo tam čtyři nebo pět členů ochranky. Kamarád přišel s cigaretami. Najednou se jeden z ochranky rozběhl a začal mi svítit baterkou do obličeje a začal na mě koukat," popsal Svoboda nepříjemný zážitek.

V kuželu ostrého světla se Svoboda snažil zjistit, co se děje. "A on mi povídá, že spolu máme nějaké nevyřízené účty. Já nevím, jestli si mě s někým spletl, povídám mu: To asi ne, já s vámi nic nemám," přiblížil Svoboda.

Související obsah


Potom chtěl prý s kamarádem odejít, to se mu však už nepodařilo. "Šel jsem dál, najednou z té benzinky přijely dvě auta, zablokovaly mne, z auta vyběhli lidé, skočili na mne a začali mne mlátit. Připoutali mne pouty, dostal jsem teleskopickým obuškem do hlavy," přiblížil Svoboda zuřivý útok.


Část útoku zvládl Svobodův kamarád natočit na svůj telefon. Je v něm slyšet zoufalý křik o pomoc. Z okolních domů také volají na útočníky tamní obyvatelé, aby toho nechali. Nakonec přijela i policie.


"Věcí se zabýváme a zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu o ublížení na zdraví a trestného činu výtržnictví, kdy incidentu se zúčastnilo několik osob a jejich míru zavinění v současné době prověřujeme. Do objasnění nebudeme podávat bližší informace," řekla mluvčí policie Veronika Hokrová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz