Domácí

Chystáte se na hory? Možná míříte do epicentra nákazy korony v Česku

Chystáte se na hory? Možná míříte do epicentra nákazy korony v Česku
Zdroj: Getty Images

Tisíce lidí se o víkendech hrnou do hor, aby si zalyžovali nebo se vyřádili při sáňkování a bobování. Netuší ale, že možná směřují do regionů, které jsou nejvíc zasažené onemocněním covid-19. Okresy Trutnov, Náchod a Rychnov nad Kněžnou s oblíbenými horskými středisky jsou v čele žebříčku největšího výskytu nákazy novým koronavirem.

Dramatická situace, kdy nemocnice tak tak stíhají ošetřování pacientů s onemocněním covid-19, je vůbec nejhorší v okrese Trutnov. V posledních sedmi dnech tam lékaři zaznamenali 1118,85 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Následuje Náchodsko s 981,28 nemocných na stejné množství lidíl. V těsném závěsu za ním je okres Opava s hodnotou 975,4 nemocných a následuje Rychnov nad Kněžnou, kde připadá 934,71 nakažených na uvedenou část populace.

Související obsah

Naopak nejlepší situace se zdá být na Strakonicku, kde statistikové vyčíslili 286,84 koronavirových pacientů na 100 tisíc obyvatel. Podobně jsou na tom také okresy Chomutov (312,94) a Karlovy Vary (372,76).

Související obsah

Pokud jde o absolutní přírůstky počtu nakažených, tak stojí na špici Opavsko s 1719 nově nemocnými v posledních sedmi dnech. Z nákazou nejvíc zasažených okresů následuje okres Trutnov (1320), Náchod (1070) a Rychnov nad Kněžnou (742 nakažených v posledních sedmi dnech).

V nejméně zasažených regionech jsou absolutní sedmidenní nárůsty naopak nejnižší v okrese Strakonice (203 nově nemocných), Chomutov (391) a Karlovy Vary (428).

Podívejte se, jak česká vláda řeší očkovací strategii:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz