Koronavirus

Chyba v očkovacím systému: Zoufalí důchodci mrzli před nemocnicí

Do registru na očkování proti koronaviru se k nedělnímu odpoledni přihlásilo přes 152 tisíc seniorů. A podle odhadů nemocnice zvládly od pátku naočkovat zhruba přes 2500 z nich. Bohužel ani v neděli se to ale neobešlo bez problémů. Třeba před Thomayerovou nemocnicí v Praze stály ráno desítky seniorů a jejich příbuzných a dožadovali se očkování. Jenže to v nemocnici startuje až v pondělí.

"Jestli se chcete podívat na to, jak se očkují senioři 90 plus, plačící, stojící v mrazu před očkovacím centrem Thomayerovy nemocnice, tak tam vyražte." Divák televize Nova narazil na další chybu v centrálním rezervačním systému. Své rodiče objednal na nedělní ráno, žádné termíny ale nebyly. O problému informovala redakce TN.cz již v sobotu v tomto článku.


"Očkovat začínáme skutečně v pondělí 18. ledna. Je nám líto za vzniklé komplikace, které však nemůžeme ovlivnit," napsala Thomayerova nemocnice na sociálních sítích. Lékaři z nemocnice i přes chybu v rezervačním systému zájemce, kteří tam dorazili, naočkovali.


Očkovat se po sobotních problémech začalo i ve fakultní nemocnici v Ostravě. "Na dnešek máme obsazené všechny místa, což znamená 200 osob," sdělila v neděli náměstkyně ředitele Fakultní nemocnice Ostrava pro ošetřovatelskou péči Andrea Polanská.

Související obsah


Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady očkují od osmi hodin ráno, v plánu mají naočkovat 198 seniorů. "Je potřeba ohlídat trochu časy, protože senioři většinou přichází hodně časně a potom zahlcují provoz," řekl ředitel nemocnice FN Královské Vinohrady Petr Arenberger.


Na základě registrace za pátek a sobotu nemocnice naočkovaly 1671 lidí. V neděli zvládly další stovky. Některé radnice obešly centrální systém a očkování seniorů vzaly do vlastních rukou. Třeba Praha 2 poslala všem 1900 seniorů dopis a v sobotu zvládli naočkovat prvních 140 z nich.
 

Očkovat by se v budoucnu mohlo i v lékárnách, podívejte se na reportáž TV Nova:

K očkování lékárníky se vyjádřil prezident České lékárnické komory Aleš Krebs:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz