Zahraničí

Dostal dvě dávky vakcíny od Pfizeru, přesto se muž nakazil covidem!

Dostal dvě dávky vakcíny od Pfizeru, přesto se muž nakazil covidem!
Zdroj: TV Nova

Řada lidí i politiků hovoří o vakcíně proti covidu-19 jako o cestě zpět k běžnému životu před pandemií. Jak ovšem ukazuje aktuální případ z Izraele, ani dvě dávky očkovací látky nemusejí před nebezpečnou nákazou ochránit.

Že je i po aplikaci obou dávek vakcíny stále možné se koronavirem nakazit, zažil na vlastní kůži významný izraelský rabín Yisrael Meir Lau. O tom, že jeho dědeček onemocněl, informoval o víkendu na twitteru vnuk duchovního.

Lau mladší na sociální síti uvedl, že jeho dědeček, bývalý vrchní izraelský rabín, se nemocí nakazil od své manželky, která před několika dny přišla do kontaktu s potvrzeným nosičem nebezpečného viru, píše Jerusalem Post.

Podle portálu přitom nyní infikovaný duchovní už dostal obě dávky vakcíny proti koronaviru od společnosti Pfizer. Není jasné, zda třiaosmdesátiletý rabín Lau má příznaky covidu-19, podle vnuka se ale "cítí skvěle."

Související obsah

Izrael je přitom v očkování proti covidu-19 první na světě - podle dat portálu Ourworldindata tu dávku vakcíny dostalo už 27 procent populace. Jen pro srovnání - v Česku podle dostupných dat není naočkovaný proti nákaze ani jeden člověk ze sta.

Jak Izraeli očkování jde, si připomeňte v reportáži z minulého týdne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz