Domácí

Kalousek složil poslanecký mandát, ve Sněmovně končí po dlouhých 22 letech

Miroslav Kalousek se v úterý vzdal poslaneckého mandátu. Důvodem je dle jeho slov to, že již budou další schůze Poslanecké sněmovny probíhat v rámci volební kampaně, on sám se ale v příštích volbách rozhodl nekandidovat, proto by se měli podle něj prezentovat ti poslanci, kteří budou bojovat o hlasy voličů. Jako náhradník by měl nastoupit Jan Jakob.

O svém rozhodnutí informoval Miroslav Kalousek na své internetové stránce, kde také okamžitě vysvětlil, proč se rozhodl po dlouhých 22 letech v roli poslance náhle skončit.

  

"Termín nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny PČR, v nichž už nebudu kandidovat, byl vypsán neobvykle brzy, na konci loňského roku. V důsledku toho již budou všechny letošní schůze Poslanecké sněmovny probíhat v rámci volební kampaně. Je tedy zřejmé, že aktivní část mé dvaadvacetileté kariéry poslance se završila právě nyní," napsal Kalousek.

Vysvětlil, že mu pasivní působení ve Sněmovně nedává smysl, i když by to bylo podle něj velmi pohodlné.

Kalousek uvedl, že je správné, aby se ve sněmovních debatách prezentovali poslanci, kteří se budou v nadcházejících volbách ucházet o hlasy voličů.

Související obsah

"Věřím, že pochopíte, že dělám tento krok pro maximalizaci volebního zisku pravostředové koalice, kterou budu volit a které přeji vítězství," doplnil Kalousek.

I nadále bude působit jako člen TOP 09, dále bude aktivní na sociálních sítích a také chystá obnovení "Piva s Mirkem". Nyní ale chystá delší volno, co přesně bude dělat potom, ještě neví. Podle portálu Blesk bojuje Miroslav Kalousek chystá na operaci, čeká ho pak i dlouhá rehabilitace, počítá s několika dlouhými týdny.

  

Kalousek se také rozloučil s poslanci, vystoupil hned na začátku schůze Sněmovny. "Dovolte mi proto, abych se s vámi rozloučil, abych se omluvil jednomu každému z vás, kdo se snad někdy mým vystoupením cítil osobně dotčen. Ujišťuji vás, že to nikdy nebylo osobní, vždycky to bylo v zápalu politické diskuze. Ani já necítím žádnou osobní hořkost a bude mi ctí každého z vás kdykoliv pozdravit," zveřejnil a sklidil potlesk vestoje.

Související obsah

Jako náhradník podle Kalouska nastoupí starosta Roztok u Prahy Jan Jakob.

Na odchod reagoval napříkald předseda ODS Petr Fiala: "S Miroslavem Kalouskem se intenzivně pracovně setkávám celé poslední desetiletí. Vážím si jeho jasných názorů, otevřenosti a politické zkušenosti. Je mi blízký svým pravicovým myšlením a také svým vztahem ke kultuře, zvláště vážné hudbě. Přeji mu vše dobré v jeho dalším životě."

Na celou tiskovou konferenci se podívejte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz