Domácí

Další rouškovné nadzvedlo Čechy ze židlí. "Dejte ho radši samoživitelkám!"

Další rouškovné nadzvedlo Čechy ze židlí. "Dejte ho radši samoživitelkám!"
Zdroj: Getty Images

Výrok ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) o tom, že důchodci možná dostanou další jednorázový příspěvek, se u čtenářů TN.cz nesetkal s nadšením. Ačkoliv s ním někteří souhlasí, většina je zásadně proti. Pokud má někdo dostat rouškovné, pak by to podle nich měly být především samoživitelky.

Rozhodnuto zatím sice není, další rouškovné je ale podle sociálních demokratů ve hře. V pondělí ministryně práce a sociálních věcí uvedla, že pokud porostou ceny a lidé budou mít vyšší výdaje kvůli pandemii, navrhne vyplacení dalšího mimořádného příspěvku důchodcům

Veřejnost na tento výrok reagovala velmi kriticky. To platí i pro čtenáře TN.cz, podle kterých to není zodpovědné. "To by mě zajímalo, kde na to chce vzít! To nestačí, že stát zadlužil už naše vnoučata," hřmí v komentářích Jarka.

"Rozdává peníze našich dětí jako volební kampaň," poznamenal na účet Maláčové Radim. Mnoho lidí nemá problém s jednorázovým příspěvkem jako takovým, vadí jim ale, že je jen pro důchodce. Peníze by podle nich měly směřovat jinam, aby to bylo spravedlivé. Nejčastěji zaznívá slovo samoživitelka.

Související obsah

 

"A chystá se také něco třeba pro samoživitele? Ti to mají, myslím, v tuhle dobu hodně složité a nějaká koruna by jim určitě pomohla," tvrdí Dana. "Radši ty peníze dejte matkám samoživitelkám a hlavně lidem, co nemůžou pracovat. Nic proti důchodcům, ale svoje mají jisté," vzkazuje sociálním demokratům Lenka.

"Proč pořád jen důchodci? Co rodiny s dětmi, těm se také zvýšily náklady, když jsou děti pořád doma," argumentuje Erika. "Myslím, že na řadě jsou další, a to maminky s dětmi a lidé, co ztratili práci," píše Miriam.

Ačkoliv většina komentářů s dalším rouškovným pro důchodce nesouhlasí, někteří jsou pro. "Po právu si to zaslouží," myslí si Zlatka. "Důchodci v dnešní době mají nejtěžší období. Mít malý důchod, dávat spousty peněz za léky a ještě kupovat předražené roušky, to je fakt hrůza," tvrdí Irena.

Už v prosinci dostali všichni důchodci mimořádný příspěvek ve výši 5 tisíc korun. Prosadila ho ministryně Maláčová, i tehdy ale diskuze o rouškovném rozdělila českou společnost.

Připomeňte si podzimní spory o rouškovné v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz