Domácí

Datum narození zesnulého primátora Kubery prohlásí kuřáckým dnem

Přesně před rokem zemřel jeden z nejvýraznějších politiků, předseda Senátu Jaroslav Kubera. Po kongresu ODS ho postihly srdeční potíže a v ústecké nemocnici podlehl infarktu. V Teplicích, kde mnoho let působil jako primátor, si ho ve středu připomněli při pietní vzpomínkové akci.

"S Jardou jsme hráli v divadle, přišel jsem nějakým způsobem tady uctít památku a dát si cigaretku. Pane Kubero, jdu si na vás zakouřit a za vás," řekl jeden z účastníků vzpomínkové akce u příležitosti ročního výročí skonu senátora Jaroslava Kubery.

Jeho narážka směřovala na zlozvyk tohoto, zřejmě nejslavnějšího kuřáka v ČR. Málokdo ho spatřil bez cigarety a třeba zákaz kouření ve veřejných budovách obešel Kubera tak, že svoji kancelář označil za kuřárnu.

Související obsah

Jaroslav Kubera zemřel vloni pouhý měsíc před svými 73. narozeninami. Bývalý předseda Senátu byl teplickým patriotem, od roku 1994 pracoval ve vedení města, později i jako primátor. 

Související obsah

"Ten rok byl jako okamžik. Je to strašně rychlý, co bohužel odešel a vzpomínat na něj se dá celé hodiny," prohlásil současný primátor Teplic Hynek Hanza. V den nedožitých 74. narozenin  – v úterý 16. února – plánuje magistrát odhalit Jaroslavu Kuberovi pamětní desku. Tento den prohlásí v Teplicích symbolicky za kuřácký den.

Podívejte se na reportáž TV NOVA o vášnivém kuřáctví Jaroslava Kubery: 

zv

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz