Koronavirus

Zemana naočkovali proti covidu, v nemocnici zůstane až do pátku

Prezident Miloš Zeman ve středu odpoledne přijel do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde ho po 16. hodině naočkovali proti covidu-19. Krátce před ním dorazila i první dáma Ivana Zemanová. Hlava státu zůstane v nemocnici až do pátku, čeká ji totiž také celková prohlídka.

Miloš Zeman přijel do pražské vojenské nemocnice krátce před třetí odpoledne, několik minut před ním dorazila i první dáma Ivana Zemanová. Prezident se nechal naočkovat proti koronaviru po 16. hodině, oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

"Prezident republiky Miloš Zeman byl v Ústřední vojenské nemocnici v Praze očkován první dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech proti onemocnění covid-19," uvedl Ovčáček na Twitteru.

Aplikaci vakcíny hlavě státu ale na rozdíl od premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo minsitra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nepřihlížely kamery. 

Prezident chtěl původně vakcínu, kterou stačí podat jednou, protože nemá rád jehly. Jeho přání se mu ale nesplnilo, v Česku se totiž zatím používají pouze vakcíny společností Pfizer/BioNTech a Moderna. Obě je potřeba aplikovat dvakrát. 

Související obsah

Zeman po očkování z nemocnice neodjede, zdrží se přinejmenším na jednu noc. Čeká ho totiž celková preventivní zdravotní prohlídka. Prezident podstoupí například magnetickou rezonanci nebo počítačovou tomografii.

Vyšetření prezidenta není nic mimořádného, podle Pražského hradu bylo dlouhodobě v plánu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz