Domácí

Bitka v české Sněmovně plní zahraniční média! Politici jsou v šoku

Čtvrteční střet poslance Lubomíra Volného (JAP) s předsedajícím Tomášem Hanzelem (ČSSD) nešokoval jen Česko. Bitku v Poslanecké sněmovně přetřásají i zahraniční média včetně německé RTL nebo slovenského webu tvnoviny. Na rvačku mezi poslanci reagovala také řada českých politiků.

"Rozprava v českém parlamentu o prodloužení stavu nouze se ve čtvrtek vyostřila. Poté, co mu vypnuli mikrofon kvůli osobním urážkám, poslanec Lubomír Volný zaútočil na předsedajícího Tomáše Hanzela," popisuje RTL.

Incident neunikl ani tiskovým agenturám DPA či APA, webu newssplinter nebo polským médiím. O rvačce informovala například polská rozhlasová stanice RMF FM nebo slovenský web tvnoviny.

Související obsah

Rovněž slovenský portál hnonline k podrobnému popisu potyčky mezi Volným a Hanzelem připojil zkušenosti Slováků s podobnými situacemi.

"Na Slovensku máme mnohem více zkušeností s fyzickými útoky v parlamentu. Mimo kamery se v roce 2013 odehrála potyčka mezi Jozefem Viskupičem a poslanci strany Směr-SD. Alojz Hlina potom napadl Antona Martvoně a koncem minulého roku se do konfliktu dostal Milan Mazurek s Miroslavem Žiakem," popsal web hnonline střety mezi slovenskými poslanci.

Související obsah

Rvačka s Hanzelem během čtvrtečního jednání Poslanecké sněmovny nebyla ten den jediným excesem Lubomíra Volného. Do Sněmovny totiž přišel bez roušky, čímž si vysloužil kritiku ze strany poslance TOP 09 Dominika Feriho. "Jste idiot!" prohlásil o Volném.

Útok bývalého člena SPD na předsedajícího bude mít dohru. Podle předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) spáchal trestný čin. Schůze musela být kvůli incidentu na několik minut přerušena. Volného bývalá strana SPD se od jeho výstupu distancovala. Marek Benda z ODS poslancovo chování označil za "beznadějnou trapnost".

Ke skandálu ve Sněmovně se ale vyjádřila i řada dalších osobností české politiky:

Podle předsedy Sněmovny Radka Vondráčka se Lubomír Volný dopustil trestného činu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz