Koronavirus

Lékaři končí po očkování na JIP, šíří se internetem. Nemocnice řekla, jak to je

Lékaři končí po očkování na JIP, šíří se internetem. Nemocnice řekla, jak to je
Zdroj: Getty Images

Velkou odezvu vyvolala zpráva na sociálních sítích, podle které skončilo na jednotce intenzivní péče (JIP) osm z deseti lékařů, kteří byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti onemocnění covid-19. Zprávu na facebooku sdílely stovky lidí. Nemocnice se proti tomu ale ohradila a na šiřitele podala trestní oznámení.

Zpráva se ve čtvrtek po poledni objevila například na facebookovém účtu vedeném na jméno Josef Zapletal. "POZOR! Dnes ráno v nemocnici Motol byli očkování druhou dávkou doktoři, a z 10 jich 8 skončilo na JIPce! Jsem zvědav, jestli se tohle dostane na veřejnost. Tato info je přímo z nemocnice, jmenovat nebudu, je to můj informátor a nechci ho vystavovat nebezpečí. Snad chápete," stojí ve zprávě.

Za 24 hodin zprávu z tohoto účtu sdílelo zhruba 600 dalších uživatelů sociální sítě. Pod vzkazem se objevilo zhruba sedm desítek komentářů. Autoři některých z nich ale uvádějí, že přímo na příslušném oddělení motolské nemocnice pracují a zpráva není pravdivá.

"Dobrý den, na uvedeném pracovišti jsem zaměstnaná a mohu potvrdit, že lžete," napsala jedna z diskutujících.

Ke zprávě se v pátek odpoledne vyjádřila i motolská nemocnice, kterou na zprávu na facebooku upozornilo několik uživatelů sociální sítě. Nemocnice kategoricky popřela, že by lékaři očkovaní proti covid-19 měli takovou reakci.

"FN Motol se důrazně ohrazuje proti tvrzení o zhoršení zdravotního stavu lékařů, kteří měli být údajně hospitalizováni na JIP po aplikaci druhé vakcíny proti COVID-19. Jedná se o dezinformaci," napsala nemocnice na svých stránkách s tím, že na autora podává trestní oznámen za šíření poplašné zprávy. Z facebookového účtu, kde se zpráva objevila, byla v průběhu pátečního odpoledne smazána.

Související obsah

Za šíření poplašné zprávy hrozí obvykle trest až dva roky vězení. Jenže v České republice platí nouzový stav a v takovém případě platí zpřísněná sazba, a to dva až osm let!
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz