Zahraničí

Trest za nenasazenou roušku? Finanční pokuta, nebo až 50 kliků!

Trest za nenasazenou roušku? Finanční pokuta, nebo až 50 kliků!
Zdroj: Profimedia

Porušování povinnosti nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti může turisty na Bali stát několik kliků. Tamní policie dává lidem, kteří zákon poruší, dvě možnosti. Zaplatit pokutu, nebo prohřešek odklikovat.

Policie má jasno i ve výši "klikovací pokuty". Lidé, kteří nemají masku vůbec, si před očima strážníků dají 50 kliků. Ti, kteří nemají roušku nasazenou správně, například pokud nemají zakrytý nos, udělají 15 kliků. Pokuta za nenošení ochrany dýchacích cest v Indonésii se pohybuje okolo 150 korun.

 

Související obsah

Bali začalo vybírat pokuty za porušování nařízení loni v srpnu. Obyvatelé zákon většinou dodržují, jiný příběh je to ale s turisty. Podle webu Euronews až 90 % přestupků, které souvisí s covidem-19, mají na svědomí právě turisté. Ti mají už od dubna loňského roku zakázaný vstup na ostrov s výjimkou těch, kteří mají na Bali trvalý pobyt, nebo přicestovali z jiné části Indonésie.

  

Podle policie většina turistů nedodržuje povinnost nosit roušky. "Nejdřív tvrdili, že o nařízení nevěděli. Potom tvrdili, že roušku zapomněli, mají ji mokrou anebo se jim zničila," řekl policista Gusti Agung Ketut Suryanegara. Videa klikujících turistů se začala šířit po sociálních sítích.

Až dosud zaznamenala Indonésie téměř 940 000 případů nákazy koronavirem a více než 26 000 úmrtí. Bali původně plánovalo otevřít hranice pro turisty loni v září, nakonec se ale vláda rozhodla otevření odložit. Počty nakažených v Indonésii totiž za poslední měsíce opět narůstají. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz