Koronavirus

Vláda s kampaní na očkování otálí, Plzeň rozveze letáky do vesnic

Zatímco stát žádnou velkou kampaň na podporu očkování ještě nespustil, kraje už mezi seniory vakcinaci propagují. Například Plzeňský natiskl informační letáky, které nechá rozvézt na místa, kam chodí senioři nejčastěji. Zejména do obchodů včetně těch vesnických.

Za seniory na Plzeňsku míří letáčky propagující očkování. Krajský úřad chce jejich prostřednictvím od příštího týdne dostat informace týkající se vakcíny a koronaviru k ještě většímu počtu lidí.

"Spočívá to v informování našich občanů prostřednictvím družstevních prodejen. Chceme dostat co nejvíce informací o očkování i do nejmenších vesnic našeho regionu," řekla televizi Nova plzeňská hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS).

Letáky mají pomoct především starším lidem a těm, kteří nemají přístup k internetu. Distribuce je jednoduchá. Do prodejen budou rozváženy společně se zbožím.

Související obsah

"V pokladní zóně umístíme ty letáky tak, aby každý zákazník, který prochází, jej viděl, mohl si ho vzít a dostal se k němu pohodlně. Případně budou v místě, kde se upravují nákupy," popsal Lukáš Němčík, mluvčí Svazu českých a moravských spotřebních družstev.

Kraj slibuje, že letáky bude aktualizovat. Zapojit by se mohly i další regiony. "Možnost podpory této informační kampaně očkování jsme nabídli i Asociaci krajů a nyní čekáme na vyjádření. Jsme připraveni se do toho dále zapojit," doplnil Němčík.

S vlastní propagací očkování proti koronaviru začala řada měst po celé republice. Zato vládá s tím otálí. "My mediální kampaň zatím neděláme, protože není vakcína," prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

Zatím se distribuce letáků v obchodech na Plzeňsku týká zhruba 300 prodejen. 

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz