Koronavirus

Zdravotníci dostávají druhou dávku. Na Zlínsku se situace uklidňuje

První zdravotníci ve Zlínském kraji v pondělí dostali druhou dávku vakcíny proti onemocnění covid 19. Týkalo se to asi 170 pracovníků v nemocnicích, které spravuje kraj.

Primář kardiologického oddělení krajské nemocnice ve Zlíně Zdeněk Coufal byl jedním z prvních, kteří v pondělí dostali druhou dávku vakcíny. Jen v této nemocnici se za jeden den nechalo očkovat na 90 zdravotníků.

"Lidé říkají, že po druhé injekci občas nějaké příznaky chřipkové bývají. Já po očkování problémy nemívám, tak neočekávám, že by to mělo být nějaké drama," řekl Coufal.

Podle primáře se počty zdravotníků, kteří se rozhodli podstoupit očkování, nejen ve zlínské nemocnici, stále zvyšují. Očkování pokračuje také v domovech pro seniory."Ve čtyřech nemocnicích očkujeme přes 700 osob, včetně druhých dávek, ale jsou to i noví příchozí. Fungují také mobilní týmy," uvedl mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Související obsah

Zlínský kraj patřil dlouhodobě mezi pandemií covidu 19 nejpostiženější regiony. V poslední době se ale situace výrazně zlepšila. Hodnotou protiepidemického systému PES se kraj minulý týden dokonce dostal do třetího stupně.

Vedení zlínské nemocnice proto začíná zvažovat, že by zrušilo některou z osmi covidových stanic. Ty začátkem roku vznikly z několika standardních oddělení.

mb
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz