Domácí

Hospody se bouří proti opatřením vlády, otevřeno měly desítky z nich!

Během víkendu zasahovali policisté ve více než třech desítkách restaurací a podniků, které zůstaly i přes vládní zákaz otevřené. Jejich majitelé se přidali k iniciativě Chcípl PES, podle které hospody fungují jako místa pro schůze politických stran. Někde bylo otevřeno i v pondělí.

Restaurace v Hlubočkách otevřela v pondělí hodinu před polednem. Kdo chtěl, mohl i tady podepsat petici iniciativy Chcípl PES. "Pojedeme vyloženě podle zákona. Jsme přesvědčení, že podle zákona můžeme mít otevřeno," říká provozovatel podniku Radovan Hořín.

Stejně jako během víkendu i v pondělí sem ale brzy přijela policie. "Dokumentaci tady toho stavu provedeme a věc potom postoupíme správnímu orgánu, který v této věci rozhodne," oznámili policisté. "Tady se akorát pilo pivo a podepisovala se petice. Nic se jinak nedělo," tvrdí jeden ze štamgastů.

Související obsah

Vláda už dříve upozornila, že na restaurace otevřené jako politické buňky se výjimka nevztahuje. "Kdo nebude dodržovat pravidla a otevře, nemůže počítat ani s korunou podpory," uvedl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Ani tahle slova neodradila třeba Martina Macka. I ten měl o víkendu otevřeno a v týdnu to hodlá zopakovat. "Otevřeli jsme z toho důvodu, že si myslíme, že to nařízení vlády, podle kterého jsou teď restaurace zavřené, tak je špatně," má jasno.

V Moravskoslezském kraji odhalili během víkendu policisté hned čtyři otevřené restaurace. Naopak ve Zlínském kraji a na Vysočině policejní kontroly nezjistily žádné pochybení majitelů restauračních podniků.

Související obsah

Podle iniciativy Chcípl PES ale otevřelo více lokálů než policií odhalených třicet. "Těch restaurací je samozřejmě mnohem více, policie to není schopná všechno objet," vzkázal jeden z lídrů iniciativy Jiří Janeček.

Obdobný protest zvolili i někteří provozovatelé skiareálů. Třeba v Orlických horách rozjeli vleky, provoz ale brzy ukončili policisté.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz