Domácí

Miriam z Ulice i Anče z Krkonošských pohádek. Maciuchová zazářila v mnoha rolích

Nejen Česko zasáhla v úterý večer velmi smutná zpráva. Odešla legendární herečka Hana Maciuchová. Během své kariéry ztvárnila bezpočet televizních, divadelních a filmových postav, lidé si ji pamatují z mnoha seriálů, zazářila například jako Miriam Hejlová v Ulici. Do srdcí diváků se ale zapsala mnohem dříve.

Česko přišlo o velmi výraznou hereckou osobnost. V úterý večer odešla herecká legenda Hana Maciuchová, která podle informací Blesku bojovala v posledních měsících s rakovinou.

Hana Maciuchová se v oblasti herectví pohybovala odmala. Během svého života si zahrála v mnoha rolích, lidé si ji pamatují z divadla, televizních seriálů i celé řady známých filmů. Za své vynikající výkony získala také řadu ocenění.

Související obsah

Mnozí znají Hanu Maciuchovou z nestárnoucího večerníčku Krkonošské pohádky, ale také jako představitelku profesorky Miriam Hejlové ze seriálu Ulice. V tomto článku na TN.cz si přečtěte rozhovor s Hanou Maciuchovou o její postavě profesorky Hejlové. Zazářila i v dalších seriálech jako například Chalupáři.

Herecká legenda se téměř celý život věnovala divadlu. Velkou část své kariéry působila v Divadle Na Vinohradech. "Na konci šedesátých let na naše jeviště vstoupila ještě jako studentka DAMU, po mocenské likvidaci Divadla Za branou se roku 1971 stala členkou vinohradského souboru," stojí na portálu divadla.

Související obsah

Herečka se proslavila také díky svým filmovým rolím, zahrála si například v oblíbených komediích Lucie, postrach ulice či A zase ta Lucie a mnoha dalších, mezi které patří třeba Samotáři.

Hana Maciuchová se věnovala také práci s hlasem, objevovala se v často v rádiu, významně se také zapsala mezi osobnosti dabingu, jejím hlasem k divákům promlouvalo mnoho zahraničních hereček.

Zavzpomínejte na Hanu Maciuchovou v seriálu Ulice:


Hanu Maciuchovou si můžete dnes připomenout na stanici Nova GOLD, kde od 20:00 vysíláme film Zlatá muška, který navazuje na dění v seriálu Ulice. Na portálu VOYO se pak podívejte na legendární Samotáře, kde Hana Maciuchová hrála matku hlavní hrdinky.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz