Domácí

Odsouzení chodí na vycházky bez vězeňských dozorců. Sklátil je covid

Nákaza koronavirem se zhoršuje také ve věznicích. V Pardubicích má být údajně až 170 nemocných. Některé dozorce musí nahrazovat civilní zaměstnanci.

Vězeňská služba vydala ve středu prohlášení, že civilní zaměstnanci, jako jsou například vychovatelé, vypomáhají při dozoru u vycházek vězňů. Za standardních okolností to zajišťují výhradně dozorci.

Úřad ale uklidňuje veřejnost, že bezpečnost všech věznic v České republice, stejně tak té pardubické, není ohrožena. Odsouzené střeží pouze příslušníci vězeňské služby, nikoli civilní zaměstnanci.

Související obsah

Rozsáhlé testování zažila pardubická věznice podle hygieniků v pondělí. Pozitivně mělo vyjít údajně až 170 odebraných vzorků. Vedení věznice tvrdí, že v celém areálu jsou nastavena velmi přísná protiepidemická opatření.

Související obsah

I když jsou věznice dlouhodobě přeplněné, dozorci prý dokážou izolovat nakažené vězně od těch zdravých. Ve vězeňských nemocnicích v Praze a v Brně jsou už i zvláštní covidová oddělení, která mají kapacitu 83 lůžek. Zatím je obsazeno jen několik.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz