Zahraničí

Gates je šokovaný množstvím konspirací, ve kterých figuruje

Gates je šokovaný množstvím konspirací, ve kterých figuruje
Zdroj: Profimedia

Bill Gates už v roce 2015 varoval svět před tím, že v budoucnu nebudou zabíjet miliony lidí války, ale nemoci. Tohle jeho vyjádření připravilo půdu pro konspirátory, kteří s příchodem koronaviru začali Gatese obviňovat z jeho vytvoření.

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates řekl, že byl zaskočen množstvím "šílených“ a "zlých“ konspiračních teorií, které se o něm začaly šířit na sociálních sítích během pandemie covidu-19. Rád by ale nyní zjistil, co za nimi opravdu stojí. Podle něj se miliony příspěvků o konspiračních teorií uchytily kvůli kombinaci děsivé virové pandemie a vzestupu sociálních sítí. "Nikdo by nečekal, že budu v těchto opravdu šílených teoriích tak vyčnívat," řekl Gates. "Jsem tím velmi překvapen. Doufám, že to zmizí,“ dodal.

Od doby, kdy pandemie před rokem začala, se po internetu rozšířily miliony příspěvků, které šířily dezinformace o koronaviru a jeho původu. Tyto teorie mimo jiné zahrnují tvrzení, že Gates vytvořil koronavirus, aby se pokusil ovládnout lidi tím, že pomocí vakcín do nich bude vkládat mikročipy, které je budou sledovat.

Související obsah

Všechno to začalo výrokem z března 2015. "Pokud něco v příštích desetiletích zabije více než 10 milionů lidí, spíše než válka to bude s největší pravděpodobností vysoce nakažlivý virus. Ne rakety, ale mikroby. Částečně k tomu přispívá fakt, že jsme investovali obrovské sumy do jaderného zastrašování. Ale na systémy proti šíření epidemií jsme přispěli jen málo. Na další epidemii nejsme připraveni,“ řekl tehdy Bill Gates na konferenci TED.

Související obsah

V momentě, kdy byly potřeba peníze na boj proti pandemii, Gates neváhal a poskytl prostřednictvím Bill and Melinda Gates Foundation v přepočtu necelých 38 miliard korun. Ty byly využity na výrobu vakcín, diagnostiku a potenciální léčbu onemocnění covid-19.

Oblast 51 v roce 2019 zaplavili příznivci konspirační teorií. Více informací v reportáži TV Nova:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz