Domácí

Nejmenší žáci si přišli pro papírová vysvědčení. Ti starší je dostali mailem

Pololetní vysvědčení je rozdáno. I jeho předávání ale poznamenala epidemie koronaviru. Pro vysvědčení si totiž ve čtvrtek mohli dojít zpravidla jen žáci s prezenční výukou. Tedy prvňáci a druháčci a také děti ze speciálních škol. Ti ostatní je dostali elektronicky.

Pro vysvědčení si ve čtvrtek přišli například žáci prvních a druhých tříd Základní školy Grunwaldova v Českých Budějovicích. Postupně je tam přiváděli rodiče, ale do šaten s nimi nesměli.

"Musíme počkat venku a uvidíme. Prý je budou hodnotit kladně," řekla jedna z matek. Také ostatní ženy neskrývaly dobrou náladu. "První vysvědčení. Doufáme, že bude úspěšný, že nepropadne zpátky do školky," usmívala se další čekající.

Související obsah

Téměř všude dostali žáci 1. a 2. ročníků základních škol a děti ze speciálních tříd vysvědčení až třetí vyučovací hodinu. Tak jako třeba v Hosíně na Českobudějovicku. Děti měly na vysvědčení jak klasické známky, tak i slovní hodnocení.

Školáci, kteří jsou několik měsíců na distanční výuce, už hodnocení také mají – i když v netradiční formě. "Žáci, kteří tady nemohli být prezenčně, dostávají dopoledne výpisy svých  vysvědčení elektronicky. Mají tam jak známku, tak i slovní hodnocení," řekl Jan Čipera, ředitel ZŠ Hosín. Klasického papírového vysvědčení se dočkají, až se znovu vrátí do lavic.

Už v pátek mají všechny školy v ČR pololetní prázdniny. Na ty pak po turnusech a jednotlivých okresech navážou jarní prázdniny.

Pro pololetní vysvědčení si dnes přišli také žáci malotřídních škol. Více v reportáži TV Nova:

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz