Koronavirus

V Jihlavě zachytili britskou mutaci! Magistrát zavřel některá oddělení

Britská varianta koronaviru se šíří po celé republice. Nejméně s jedním velkým ohniskem teď bojují v Jihlavě. Na magistrátu se tam za posledních několik dní nakazilo více než deset úředníků a další desítky jsou v karanténě. Magistrát musel některá oddělení úplně uzavřít.

Britská mutace koronaviru se objevila mezi úředníky jihlavského magistrátu poprvé před víkendem. Během něj pak počty nakažených znovu stouply. "Třináct lidí je nakaženo a tři desítky lidí jsou v povinné karanténě,“ uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

"Anglická mutace koronaviru je v rámci kraje Vysočina již prokázána. Konkrétní údaje se většinou staví k Jihlavě,“ informoval hygienik Jiří Kos.

Britská mutace koronaviru na jihlavském magistrátu některá oddělení, jako třeba matriku nebo czechpoint, úplně uzavřela. Provoz dalších odborů je omezený.

Související obsah

Problémy jsou třeba na odboru dopravy nebo v oddělení vyřizování občanských průkazů a dalších dokladů. Úřední hodiny jsou kvůli nákaze zkráceny na pouhé dva dny v týdnu, a to n pondělí a středy.

"Řada věcí se dá vyřídit on-line. Můžete si zatelefonovat s konkrétním pracovníkem a promluvit si, co všechno potřebuji vyřídit a kdy mám přijít," dodal Daněk.

Jihlavský magistrát navíc podle hygieniků nebude jediným ohniskem britské mutace koronaviru na Vysočině. Navíc dnes na Vysočině začínají jarní prázdniny. Hygienici se bojí, že rodiny nákazu mohou během výletů nebo návštěv příbuzných rozvézt i do dalších krajů.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz