Domácí

Po Štaidlovi zdědil obratnost i vkus: Zdrcený Artur má několik útěch

Po Štaidlovi zdědil obratnost i vkus: Zdrcený Artur má několik útěch
Zdroj: Profimedia

V nejtěžších životních okamžicích jsou Arturovi Štaidlovi oporou nejenom tři sourozenci, ale především krásná přítelkyně. Náhlá smrt Ladislava Štaidla z něj udělala sirotka, o maminku Ivetu Bartošovou přišel už v roce 2014. Po tátovi ale zdědil nejenom vizáž a vkus na ženy, ale i podnikatelský talent. Už delší dobu totiž provozuje výnosný byznys.

Pro český showbyznys to byl odchod Ladislava Štaidla jako rána z čistého nebe. Přestože všichni věděli, že bojuje s těžkým průběhem covidu-19, nikdo si nejčernější scénář nepřipouštěl. Nejtěžší okamžiky v životě teď prožívá Artur Štaidl, ze kterého je od víkendu sirotek.

Na truchlení naštěstí nemusí být a není sám. Opřít se může o svou půvabnou přítelkyni nebo tři starší sourozence Jiřího, Jana a Karolínu, které měl Štaidl s první, jedinou manželkou Aňou.

Jestliže bude někdo živou připomínkou legendy české pop music, pak určitě Artur. Svému tátovi není pouze neskutečně podobný, ale zdědil po něm i podnikatelské nadání. Už od roku 2017 rozjel s kamarády byznys s vodními dýmkami, založili si na to dokonce společnost s ručením omezeným.

Související obsah


Všechno nasvědčuje tomu, že se Arturovu podniku daří. Vášnivou milovnicí vodních dýmek je ostatně i jeho přítelkyně. Zdá se, že Štaidlův nejmladší syn narazil na zlatou žílu, když jeho práci zbožňuje i drahá polovička.

Ladislav Štaidl zemřel ze soboty na neděli po dlouhém zápase s koronavirem. V minulosti už se potýkal s rakovinou a měl pouze jednu ledvinu. Na vrcholu své hudební kariéry byl v 70. a 80. letech, po sametové revoluci ze showbyznysu odešel a věnoval se podnikání. Spolupracoval zejména s Karlem Gottem, Felixem Slováčkem nebo Jiřím Kornem.

"Zasáhlo mě to strašně. Člověku se sevře hrdlo a má slzy v očích. A uvědomí si, že ztratil kamaráda, se kterým jsme byli na pupeční šňůře, řekněme, padesát let," vzkázal Slováček.

Štaidl sváděl složitý boj s onemocněním v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Právě tam s ním trávily čas všechny čtyři děti, než vydechl naposledy.

Ladislav Štaidl se vepsal do dějin hudby mnoha nesmrtelnými hity. Zavzpomínejte na ně v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz