Krimi

Muž měl po Praze převážet drogy, policistům se snažil zmizet v taxíku!

Pražští policisté chtěli v úterý odpoledne zastavit na benzínce na Strakonické ulici podezřelé auto. Domnívali se, že řidič v něm převáží drogy. Když je spatřil, zavolal si taxi a snažil se v něm zmizet. Jeho vozem začali ve stejnou chvíli začali ujíždět kamarádi.

Policisté v úterý naháněli po Praze muže, který měl převážet drogy. Když chtěli podezřelého v audi zastavit na benzínce na Strakonické ulici, zavolal si přepravní službu a snažil se utéct.

"Ve stejný moment si zavolal i své kamarády, kteří nasedli do jeho auta. Policisté se proto rozhodli obě vozidla zastavit, zavolali si posily," řekla televizi Nova policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Auto podezřelého dostihli ještě na Strakonické, vůz přepravní služby stihl dojet až do ulice K Barrandovu. "Když ho policisté zastavili, podezřelý se zdráhal vystoupit. Museli použít donucovací prostředky, konkrétně hrozbu namířenou střelnou zbraní," pokračovala.

Související obsah

Muž měl být dokonce ozbrojený plynovou pistolí. "Policisté šetřením na místě zjistili, že se ve vozidle nejspíš nacházejí omamné a psychotropní látky. V současné chvíli se případem zabývají kriminalisté," uzavřela Siřišťová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz