Zahraničí

Podporovatelé Navalného znovu vyšli do ulic. Policie jich přes tisíc zatkla

Podporovatelé ruského opozičního aktivisty Alexeje Navalného vyšli v úterý večer opět do ulic. Policie jich při protestech více než tisíc zatkla. Navalnému v úterý soud určil 3,5 roku vězení.

Lidé vyšli do ulic poté, co soud v Moskvě vynesl nad Alexejem Navalným rozsudek. Protestující se sešli v řadě velkých měst. Bezpečnostní složky jich více než tisíc zatkly.


Podle webu OVD-Info zadrželi policisté přes 860 lidí v Moskvě a zhruba 175 v Petrohradě, zatýkalo se však i v dalších městech po celém Rusku. Zásahy policejních jednotek na těchto protestech byly už v minulosti brutální, policisté proti demonstrantům použili obušky či paralyzéry.


Moskevský soud v úterý poslal ruského pozičního lídra Alexeje Navalného na tři a půl roku do vězení. Do výkonu trestu se započítává doba, po kterou byl v domácím vězení, za mřížemi tak má strávit dva a půl roku. Důvodem je údajná zpronevěra v kauze Yves Rocher. Evropský soud pro lidská práva považuje rozsudek za neodůvodněný.


Česká republika požaduje Navalného propuštění. "Jde o vykonstruovaný proces. Takových bohužel známe z vlastní historie celou řadu. Evropská unie by se měla opět vrátit k tématu sankcí," uvedl český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz