Krimi

Čech se v Británii přiznal k praní špinavých peněz. Našli u něj miliony

Čech se v Británii přiznal k praní špinavých peněz. Našli u něj miliony
Zdroj: Getty Images

Dvaačtyřicetiletý Lukáš Pokorný se v pondělí u soudu v Glasgow přiznal k praní špinavých peněz. Britští celníci ho loni 8. listopadu zadrželi na letišti se třemi kufry, ve kterých objevili více než 860 tisíc liber, což je zhruba 25 milionů korun. Čech čeká na rozsudek ve vazbě.

Policisté Lukášeho Pokorného zadrželi ve chvíli, kdy se snažil nastoupit do letadla do Dubaje. Původně tvrdil, že letí na 14 dní do Dubaje, kam veze známému dárky. O obsahu kufrů ale prý nic neví. Později ale obrátil a policistům řekl, že chtěl penězi ukrytými mezi oblečením pomoci kamarádovi s otevřením firmy.

Pokorný se však v pondělí 1. února se před Vyšším soudem v Glasgow přiznal ke všem třem bodům obžaloby. Aktuálně čeká v cele na rozsudek, který by se měl dozvědět v březnu, informuje portál GlasgowTimes.

Související obsah

"Zkonfiskovali jsme značné množství peněz z trestné činnosti, jsou to výnosy z organizovaného zločinu. Zabavením peněz jsme zabránili jejich investování do další násilné a ekonomické trestné činnosti na ulicích Skotska.“ uvedl ředitel vyšetřování Národní kriminální agentury Gerry McLean.

Čech původně přiletěl na letiště v Edinburghu z Prahy 7. listopadu. Poté chytil autobus do Glasgow, zastavil se v bytě ve městě Shawlands a následně strávil noc v hotelu Marriott, kde převzal od neznámého muže zmíněné kufry. U sebe měl mít také tři různé telefony.

Podívejte se na další případ Čecha zadrženého v zahraničí. Terezu odsouzenou za pašování drog navštívili poslanci ve vězení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz