Koronavirus

Maminky si zoufají: V obchodech nejsou k sehnání dětské respirátory

Maminky si zoufají: V obchodech nejsou k sehnání dětské respirátory
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Od středy zlevnily respirátory kategorie FFP2 a vyšší díky odpuštění daně z přidané hodnoty. Lidé tak začali ve velkém tyto zdravotnické pomůcky kupovat. V obchodem ovšem zcela chybí dětské respirátory.

"Je hezké, že se ceny respirátorů snížily a jsou dostupné v obchodech i lékárnách. Ale myslel někdo i na děti? Snažím se koupit dětské respirátory, ale ty nikde nemají a někde jsou dokonce překvapeni, že by měly existovat," napsala do redakce TN.cz Radka Kučerová. Mladá maminka sháněla respirátory téměř ve všech velkých obchodních řetězcích i lékárnách, ovšem neúspěšně.


V obchodech ji doporučili, aby dětské respirátory koupila přes e-shop. Jeden takový matka dvou dětí našla, zarazila ji ale cena za dopravu. "Je mnohem vyšší než cena za dětský respirátor. Jsem samoživitelka a takhle drahé ochranné pomůcky si nemohu dovolit," postěžovala si. Její děti jsou přitom astmatici a v rouškách se jim špatně dýchá, takže respirátory by uvítaly.


Z e-shopů prodává dětský respirátor například obchod Regenerujte.cz, který nabízí 4 kusy za 172 korun. Doprava vyjde od 79 korun v případě doručení do Zásilkovny. Pokud ovšem chcete dopravu zdarma, musíte nakoupit zboží nejméně za 1500 korun. 

Související obsah


Vláda přitom doporučuje respirátory třídy FFP2 a vyšší nosit. Dříve dokonce zvažovala, že by byly povinné. 

Respirátory opravdu zlevnily. Ne všechny ale chrání stejně. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz