Domácí

Tragédie na Vysočině! Ošetřovatele na farmě udupal býk, muž zemřel

Tragédie na Vysočině! Ošetřovatele na farmě udupal býk, muž zemřel
Zdroj: Thinkstockphotos

Tragická událost se stala v pátek ráno na Třebíčsku. Na farmě v Jaroměřicích nad Rokytnou rozdupal býk ošetřovatele. Muž na místě zemřel.

Neštěstí se stalo před osmou hodinou ráno. "Ošetřovatel, kterého býk rozdupal, měl velmi závažná zranění horní poloviny těla, bohužel se ho nepodařilo zachránit,“ řekl TN.cz mluvčí záchranářů Petr Janáček.


Proč zvíře zaútočilo, však není jasné. Událost se stala na farmě KLAS Jaroměřice, spol. s. r. o. Vedení se k případu odmítlo blíže vyjádřit. "Stalo se to u nás. Jediné, co k tomu můžu říci, je, že je to obrovská ztráta jak po stránce lidské, tak pracovní. Byl to dobrý člověk," řekl TN.cz jednatel Ctibor Kuchařík.

Související obsah

Případ už řeší policie. "Prověřujeme okolnosti, za kterých se událost stala,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.


Událostí se zabývá také Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu. "Pracovní úraz nám byl nahlášený a inspektor případ vyšetřuje,“ uzavřela Dagmar Plocková Mahrová z oblastního inspektorátu práce.

Býk nechtěl na porážku a napadl muže. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz